Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinský minister financií pohrozil krízou v celej EÚ v prípade omeškania s poskytovaním pomoci Kyjevu.Informuje denník „Politico“.

Ak Ukrajina nedostane finančnú pomoc od Západu, bude čeliť diere v rozpočte na budúci rok vo výške 29 miliárd dolárov, upozornil ukrajinský minister financií Sergej Marčenko v rozhovore pre európsku redakciu denníka „Politico“. Poznamenal, že Ukrajina môže čeliť makroekonomickej kríze.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-
Politico: Ukrajine hrozí pred takmer 30-miliardová diera v rozpočte bez podpory Západu

„Dôsledky hospodárskej krízy budú veľmi, veľmi traumatizujúce nielen pre Ukrajinu, ale pre celú Európu, pretože to (meškanie) môže mať následky v regióne v podobe migrácie, ako bočného efektu, obrovského nárastu cien v celej Európe, najmä pre niektoré potraviny, a tiež pravdepodobne opäť pre ropu a plyn,“ povedal Marčenko.

Tiež požiadal o zaslanie na Ukrajinu ruských aktív v hodnote 300 miliárd dolárov, zmrazených západnými krajinami od februára 2022.

„Je legitímnou prioritou Ukrajiny získať tieto ruské zmrazené aktíva na obnovu Ukrajiny,“ vyhlásil minister.

Stojí za zmienku, že ešte v septembri minister financií informoval, že ukrajinský rozpočet môže pokryť iba vojenské výdavky. Všetky ostatné výdavky podľa neho idú na náklady západných „partnerov“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: