Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Republikáni v Kongrese USA, ktorí sú proti prideleniu dodatočnej pomoci Ukrajine, môžu požadovať vytvorenie špeciálneho orgánu na kontrolu financovania Ozbrojených síl Ukrajiny. Píše o tom Politico s odvolaním sa na zdroje.

“Republikáni môžu tiež požadovať… (pozn.: vytvoriť) dozorný orgán na monitorovanie financovania Ukrajiny, aby sa zabránilo korupcii,” píše sa v materiáli.

V článku sa uvádza, že dokonca aj proukrajinskí členovia Republikánskej strany sa zdržia podpory žiadosti prezidenta Joea Bidena adresovanej Kongresu o nové prostriedky pre kyjevské orgány.

Ako poradca jedného z republikánov v Snemovni reprezentantov, ktorý si želal zostať v anonymite, povedal, že tento názor nezastávajú len zástancovia krajne pravicových názorov. Biely dom zase „hádže peniaze na konflikt, ktorý môže trvať roky“.

Poslanec Warren Davidson minulý týždeň povedal, že republikánski kongresmani požadovali, aby Biden stiahol svoju žiadosť o 24 miliárd dolárov na podporu Ukrajiny. Američania sú podľa neho unavení zo sponzorovania nekonečnej proxy vojny.

Minister zahraničných vecí Anthony Blinken zároveň 14. augusta oznámil, že Spojené štáty pridelili kyjevskému režimu nový balík vojenskej pomoci vo výške 200 miliónov dolárov.

Západní politici neustále hovoria, že Ukrajina musí poraziť Rusko na bojisku, a zvyšujú dodávky zbraní a vojenského materiálu. Kremeľ uviedol, že takáto pomoc neovplyvní priebeh konfliktu, ale len predĺži utrpenie ukrajinského ľudu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: