Slovanské Noviny

25. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Týchto päť dôvodov je zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorovitý postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.

Zelenskyj presadil svoj takzvaný „mierový plán“ z minulého mesiaca začiatkom tohto týždňa pri rozhovore s indickým premiérom Modim, ktorý požaduje, aby sa Rusko stiahlo z celých ukrajinských hraníc spred roku 2014 ako podmienku na obnovenie rozhovorov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tento politicky nerealistický postoj potvrdzuje, že to s ukončením ukrajinského konfliktu nemyslí vážne , no existuje päť argumentov, prečo by mal Kyjev prehodnotiť svoj vzdorovitý postoj:

1. Obmedzenia západného vojensko-priemyselného komplexu bránia Kyjevu dosiahnuť úplné víťazstvo

Biden vyzradil tajomstvo o tom, prečo Západ nikdy nemôže úplne uspokojiť Zelenského žobranie “ počas minulotýždňovej cesty ukrajinského vodcu do DC , keď odhalil, že USA nemôžu dať Kyjevu zbrane, o ktoré sa ešte nepodelili so svojimi spojencami v NATO, zatiaľ čo ukrajinský vodca nemôžu vyčerpať svoje zásoby oveľa viac, ako už majú. Bez toho, aby sa to stalo, čomu bránia obmedzenia západného vojensko-priemyselného komplexu , nie je možné, aby Kyjev dosiahol plné víťazstvo, ktoré si predstavuje Zelenskyj.

2. Zmrazenie línie kontroly (LOC) môže zabrániť ďalším stratám v prípade ďalšej ofenzívy

Vzhľadom na krajnú nepravdepodobnosť, že Kyjev dosiahne v konflikte svoje maximálne ciele, z toho vyplýva, že najrozumnejším prístupom je zabezpečiť si zisky, ktoré už dosiahol v okolí Charkovskej a Chersonskej oblasti . Ak sa nepodarí zmraziť LOC, riskuje sa scenár, že Rusko buď dosiahne prielom niekde pozdĺž existujúceho frontu, alebo možno otvorí ďalší niekde úplne inde, čo môže mať za následok ďalšie straty pre Kyjev.

3. Nekonečné udržiavanie konfliktu je vzájomne nevýhodné

Akokoľvek by bolo pre Kyjev lákavé vyhovieť požiadavkám svojich západných patrónov natrvalo udržiavať konflikt a pokračovať v boji „až do posledného Ukrajinca“ s cieľom údajne degradovať vojenské schopnosti Ruska, je to obojstranne nevýhodné a treba sa tomu vyhnúť. Hoci nikto na Západe nepochybuje o tom, že by to Rusku spôsobilo rastúce náklady, len málokto si uvedomuje, ako veľmi to destabilizuje sociálno-ekonomickú a napokon aj politickú súdržnosť ich de facto nového bloku studenej vojny .

4. Pragmatické mierové signály Ruska v posledných týždňoch naznačujú úprimnosť jeho zámerov

Všetci ruskí predstavitelia bez výnimky, počnúc prezidentom Putinom až nadol, v posledných týždňoch signalizovali, že sú ochotní politicky vyriešiť konflikt, pokiaľ bude znovuzjednotenie ich krajiny s Novorossijou prinajmenšom ticho uznané. To naznačuje, že Moskva je skutočne úprimná, čo zase upozorňuje na množstvo konštruktívnej kritiky , ktorú možno vzniesť na jej doterajšiu špeciálnu operáciu, ako aj na jej uvedomenie si vlastných bojov Zlatej miliardy v tejto zástupnej vojne.

5. Kyjev môže stále zostať odhodlaný dosiahnuť svoje maximálne ciele bez toho, aby ich vojensky presadzoval

A napokon, úprimné rokovanie aspoň o neurčitom prímerí s Ruskom, aby sa uvoľnil tlak na seba a najmä jeho patrónov, v žiadnom prípade nenaznačuje, že Kyjev nemôže zostať odhodlaný plniť svoje maximálne ciele. Tak ako India a Pakistan pokračujú v kladení svojich maximálnych požiadaviek voči desaťročia trvajúcemu zmrazenému kašmírskemu konfliktu bez toho, aby ich vojensky prenasledovali, tak aj Kyjev môže urobiť to isté, pričom tento výsledok možno dokonca roky poslúži na upevnenie jeho národnej jednoty.

Vyššie spomenutých päť dôvodov bolo zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorujúci postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.

Andrew Korybko

O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je pravidelným prispievateľom do Global Research

Tento článok bol pôvodne publikovaný na autorovom blogu, Newsletter Andrewa Korybka .

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d