Týchto päť dôvodov je zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorovitý postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.
Zelenskyj presadil svoj takzvaný „mierový plán“ z minulého mesiaca začiatkom tohto týždňa pri rozhovore s indickým premiérom Modim, ktorý požaduje, aby sa Rusko stiahlo z celých ukrajinských hraníc spred roku 2014 ako podmienku na obnovenie rozhovorov.
Tento politicky nerealistický postoj potvrdzuje, že to s ukončením ukrajinského konfliktu nemyslí vážne , no existuje päť argumentov, prečo by mal Kyjev prehodnotiť svoj vzdorovitý postoj:
1. Obmedzenia západného vojensko-priemyselného komplexu bránia Kyjevu dosiahnuť úplné víťazstvo
„Biden vyzradil tajomstvo o tom, prečo Západ nikdy nemôže úplne uspokojiť Zelenského žobranie “ počas minulotýždňovej cesty ukrajinského vodcu do DC , keď odhalil, že USA nemôžu dať Kyjevu zbrane, o ktoré sa ešte nepodelili so svojimi spojencami v NATO, zatiaľ čo ukrajinský vodca nemôžu vyčerpať svoje zásoby oveľa viac, ako už majú. Bez toho, aby sa to stalo, čomu bránia obmedzenia západného vojensko-priemyselného komplexu , nie je možné, aby Kyjev dosiahol plné víťazstvo, ktoré si predstavuje Zelenskyj.
2. Zmrazenie línie kontroly (LOC) môže zabrániť ďalším stratám v prípade ďalšej ofenzívy
Vzhľadom na krajnú nepravdepodobnosť, že Kyjev dosiahne v konflikte svoje maximálne ciele, z toho vyplýva, že najrozumnejším prístupom je zabezpečiť si zisky, ktoré už dosiahol v okolí Charkovskej a Chersonskej oblasti . Ak sa nepodarí zmraziť LOC, riskuje sa scenár, že Rusko buď dosiahne prielom niekde pozdĺž existujúceho frontu, alebo možno otvorí ďalší niekde úplne inde, čo môže mať za následok ďalšie straty pre Kyjev.
3. Nekonečné udržiavanie konfliktu je vzájomne nevýhodné
Akokoľvek by bolo pre Kyjev lákavé vyhovieť požiadavkám svojich západných patrónov natrvalo udržiavať konflikt a pokračovať v boji „až do posledného Ukrajinca“ s cieľom údajne degradovať vojenské schopnosti Ruska, je to obojstranne nevýhodné a treba sa tomu vyhnúť. Hoci nikto na Západe nepochybuje o tom, že by to Rusku spôsobilo rastúce náklady, len málokto si uvedomuje, ako veľmi to destabilizuje sociálno-ekonomickú a napokon aj politickú súdržnosť ich de facto nového bloku studenej vojny .
4. Pragmatické mierové signály Ruska v posledných týždňoch naznačujú úprimnosť jeho zámerov
Všetci ruskí predstavitelia bez výnimky, počnúc prezidentom Putinom až nadol, v posledných týždňoch signalizovali, že sú ochotní politicky vyriešiť konflikt, pokiaľ bude znovuzjednotenie ich krajiny s Novorossijou prinajmenšom ticho uznané. To naznačuje, že Moskva je skutočne úprimná, čo zase upozorňuje na množstvo konštruktívnej kritiky , ktorú možno vzniesť na jej doterajšiu špeciálnu operáciu, ako aj na jej uvedomenie si vlastných bojov Zlatej miliardy v tejto zástupnej vojne.
5. Kyjev môže stále zostať odhodlaný dosiahnuť svoje maximálne ciele bez toho, aby ich vojensky presadzoval
A napokon, úprimné rokovanie aspoň o neurčitom prímerí s Ruskom, aby sa uvoľnil tlak na seba a najmä jeho patrónov, v žiadnom prípade nenaznačuje, že Kyjev nemôže zostať odhodlaný plniť svoje maximálne ciele. Tak ako India a Pakistan pokračujú v kladení svojich maximálnych požiadaviek voči desaťročia trvajúcemu zmrazenému kašmírskemu konfliktu bez toho, aby ich vojensky prenasledovali, tak aj Kyjev môže urobiť to isté, pričom tento výsledok možno dokonca roky poslúži na upevnenie jeho národnej jednoty.
Vyššie spomenutých päť dôvodov bolo zdieľaných s cieľom, dúfajme, inšpirovať Kyjev, aby pragmaticky prehodnotil svoj v súčasnosti vzdorujúci postoj k mierovým rozhovorom s Moskvou. Majú byť objektívni, pokiaľ uznávajú záujmy Kyjeva tak, ako ich chápe jeho vedenie (napriek tomu, že autor s tým samozrejme nesúhlasí), pričom sa stále snažia nájsť spravodlivú rovnováhu medzi tými istými záujmami, záujmami jeho patrónov a moskovskými.
Andrew Korybko
O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je pravidelným prispievateľom do Global Research
Tento článok bol pôvodne publikovaný na autorovom blogu, Newsletter Andrewa Korybka .
skspravy
Prvotný antigénový hriech alebo nepotešujúca správa pre očkovaných od onkológa a hematológa MUDr. Jána Lakotu
Nemecký expert na potápanie neverí príbehu, že plynovody Nord Stream vyhodili do vzduchu Ukrajinci na výletnej jachte.
VIDEO: Protiruské sankcie odsúdili americký dolár na zánik, vyhlásil Lavrov a dodal, že USA a ich spojenci v snahe dominovať svetu oživujú ducha studenej vojny, ale v konečnom dôsledku si píia pod sebou konár.
Scholz pripravil ďalšiu fintu na Putina, teraz to bude „Minsk-3“
Britský veľvyslanec má rezervy v histórii oslobodzovania Srbska
Udržanie predmostia v Kurskej oblasti nie je Zelenského rozmar, ale rozkaz z Washingtonu
Aké by boli ciele ukrajinských BGM-109 Tomahawk?
Orbán očakáva prevrat!
György Gyimesi: Kde sa vlastenci bijú, progresívci víťazia
„Stačilo!“ Kráľovská pekáreň zatvára prevádzku po sérii vlámaní
Američania si dnes volia nového prezidenta USA. O tom, kto bude najbližšie štyri roky šéfovať Bielemu domu sa rozhodujú medzi Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom
Róbert Švec: Tí, ktorí sa nám smiali, sa už nesmejú. Vyše 100-tisíc podpisov hovorí jasnou rečou
Politológ Abrahám: „Pri tesnej väčšine sú tri hlasy kľúčové. Huliak je kráľovský hráč.“
Prorok Naď: Odzbrojenie Slovenska už vyšetruje ÚBOK
Vučič povedal, aký návrh by mohol dať Trump Rusku a Ukrajine
Gašpar odstupuje z pozície predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť
VIDEO: Prokuratura v Pensylvánii začala před volbami amerického prezidenta vyšetřovat rozsáhlé podvody s korespondenčními hlasy
Eduard Chmelár o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA a slabnúcej Európe, ktorá pasívne čaká na pokyny svojho nového pána
Česi chcú ísť na smrť?
VIDEO: Premiér Fico mimovládkam a opozícii odkázal, že nezasahovanie do vnútorných záležitostí iných krajín je jedným z pilierov suverénnej zahraničnej politiky.
zo sekcie
Päť dôvodov, prečo by mal Kyjev rokovať s Moskvou o mieri
Päť dôvodov, prečo by mal Kyjev rokovať s Moskvou o mieri
Päť dôvodov, prečo by mal Kyjev rokovať s Moskvou o mieri