Arménsky premiér Nikol Pašinjan telefonoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi v súvislosti so zhoršením situácie na hraniciach s Azerbajdžanom.

Informovala tlačová služba arménskej vlády.
Jerevan už skôr oznámil, že azerbajdžanská armáda strieľala na územie Arménska pomocou delostrelectva a bezpilotných lietadiel. V Baku zasa tvrdili, že arménska armáda ostreľovala pozície azerbajdžanských jednotiek na hraniciach, došlo k stretu a azerbajdžanské ozbrojené sily utrpeli straty.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Predseda vlády predstavil podrobnosti o provokatívnych, agresívnych akciách azerbajdžanských ozbrojených síl proti suverénnemu územiu Arménska, ktoré sa začali o polnoci a boli sprevádzané ostreľovaním artilériou a z veľkokalibrových zbraní. Pašinjan označil kroky azerbajdžanskej strany za neprijateľné a zdôraznil dôležitosť adekvátnej reakcie medzinárodného spoločenstva,“ píše sa v správe.
Je potrebné poznamenať, že účastníci rokovaní súhlasili so zachovaním operatívnej komunikácie.
news-front
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Ako „Reuters“ benzín do Ruska vozil
Kličko po najsilnejšom údere na Kyjev od začiatku konfliktu: Bola to hrozná noc!
Špeciálna vojenská operácia formuje podobu multipolárneho sveta
USA zarobili 6 miliárd dolárov na predaji zbraní Ukrajine prostredníctvom NATO
Dve paralelné reality: britská vláda odmieta vidieť problém v dominancii migrantov
Foreign Affairs: Zblíženie medzi Ruskom, Čínou, Severnou Kóreou a Iránom mení globálnu rovnováhu síl
Čínske autá vytlačili japonské značky z popredných miest v Európe
Čakajú na pirátov: Rusko chráni svoju flotilu
Veľký slnovratový podvod súčasného systému
Valentin Katasonov: Celosvetové porovnanie umelej inteligencie podľa krajín
Apokalyptický Kyjev. Rusko v noci spustilo mohutný kombinovaný útok na Ukrajinu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Pašinjan volal Putinovi kvôli situácii na hraniciach medzi Arménskom a Azerbajdžanom
Pašinjan volal Putinovi kvôli situácii na hraniciach medzi Arménskom a Azerbajdžanom
Pašinjan volal Putinovi kvôli situácii na hraniciach medzi Arménskom a Azerbajdžanom