Parlament v Ugande v utorok po chaotických rokovaniach schválil zákon navrhujúci nové prísne tresty za vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Väčšina je za,“ povedala predsedníčka parlamentu Anita Annet Amongová po hlasovaní. Dodala, že zákon bol schválený v rekordnom čase. Poslanci sa pred hlasovaním dohodli na pozmenení a doplnení významných častí pôvodne navrhovaného zákona.
Homosexualita bola v Ugande nezákonná už pred schválením predmetnej legislatívy. Zatiaľ nie je jasné, aké nové tresty za vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia budú v tejto konzervatívnej východoafrickej krajine zavedené, konštatuje AFP.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zákon ešte musí svojím podpisom schváliť prezident Ugandy Yoweri Museveni, ktorý disponuje aj právom veta.
Predmetná legislatíva sa v Ugande teší širokej podpore verejnosti. V uplynulých mesiacoch sa v krajine na sociálnych sieťach šírili konšpiračné teórie obviňujúce medzinárodne sily z propagácie homosexuality, pripomína AFP.
Miestna polícia minulý týždeň neďaleko ugandskej metropoly Kampala zatkla šiestich mužov za praktizovanie homosexuality. Ďalších šesť osôb zatkli z rovnakého dôvodu v nedeľu.
Uganda je známa odporom k homosexualite, ktorá je v krajine podľa zákonov z koloniálneho obdobia kriminalizovaná. Od získania nezávislosti od Británie v roku 1962 však za svoju sexuálnu orientáciu nikto nebol odsúdený, pripomína AFP.
info.sk
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Parlament v Ugande schválil zákon o prísnych trestoch za homosexualitu
Parlament v Ugande schválil zákon o prísnych trestoch za homosexualitu
Parlament v Ugande schválil zákon o prísnych trestoch za homosexualitu