Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predpokladám, že tých 1500 policajtov, ktorí ku koncu roka z polície „ušli“ veľmi dobre vedeli prečo a pre koho, uviedol v reakcii na Mikulcovo a Kovaříkovo pôsobenie JUDr. Jozef Šátek.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vymenoval vo štvrtok 28. jenuára za prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka. Mikulec deklaroval, že si za svojím rozhodnutím stojí a nezmení ho žiadna správa na sociálnej sieti. “Verím, že toto rozhodnutie bude postupom času vnímané ako správne rozhodnutie, ktoré prispeje k tomu, že sa zvýši dôveryhodnosť občanov v políciu,”vyhlásil.

Kovaříka odporučila na vymenovanie výberová komisia aj Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Dosiaľ pôsobil vo funkcii dočasne, miesto sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. O post policajného prezidenta sa uchádzal aj Štefan Hamran, ktorý je veliteľom útvaru osobitného určenia Prezídia PZ. Pred komisiou uspel, parlamentný výbor ho však nepodporil. Funkčné obdobie prezidenta PZ je štyri roky. Tá istá osoba môže byť vymenovaná do funkcie policajného prezidenta najviac na dve funkčné obdobia.

Bývalý elitný vyšetrovateľ z výberu Kovaříka nadšený nie je

Bývalý elitný vyšetrovateľ Jozef Šátek z výberu Kovaříka nadšený nie je a pýta sa ho, prečo sa nepochváli výsledkom vyšetrenia na detektore lži! Informuje portál Pluska.

Šátek si myslí, že Mikulec sa pri voľbe nového policajného prezidenta chytil do vlastnej pasce. „Dal si poradiť, že najlepším riešením, ako dočasne zaplátať dieru po odchode Milana Lučanského († 51) z postu policajného prezidenta, bude vymenovať všetkými masťami mazaného Kovaříka, ktorý bol dobrý vždy. Aj za oných, aj za našich i za obyčajných,“napísal Šátek na sociálnej sieti. Mikulec totiž od 1. septembra minulého roku poveril Kovaříka riadením Policajného zboru.

Kovaříkovi sa však darilo aj za bývalých vlád a rôznych ministrov vnútra. Od októbra 2010, keď bola pri moci vláda Ivety Radičovej a post ministra vnútra zastával Daniel Lipšic, bol Kovařík riaditeľom Úradu boja proti korupcii. Lipšicov nástupca na poste šéfa rezortu vnútra Robert Kaliňák spravil z Kovaříka policajného pridelenca vo Washingtone. Tam zotrval do júna 2017, keď sa stal riaditeľom odboru prevencie korupcie na Úrade vlády. Po príchode Denisy Sakovej do čela rezortu vnútra sa Kovařík vo februári 2019 ujal postu generálneho riaditeľa prevencie korupcie a krízového manažmentu.

„Policajný svet poznám veľmi dobre a viem, že pokiaľ budete skutočne rovný, zásadový a neohýbate sa podľa smeru vetra, tak sa z vás stane ,kontroverzný´ a žiadny politik si vás v kožuchu nenechá,“ myslí si Šátek. Odborník si myslí, že ani Kaliňák nevyslal Kovaříka do Washingtonu pre jeho „modré oči“. Ak si vraj Kovařík predstavuje, že je „normálne“ vrátiť sa po štyroch rokoch z Washingtonu, okamžite zaparkovať svoju misiu na Úrade vlády a dať sa verejne vychváliť Ficom, tak sa škaredo mýli. „Ak sa s takýmito ľuďmi spriahnete, prijmete od nich chlieb, zobete im z ruky a hájite ich názory a metódy, potom ste sa stali jedným z nich, teda z ,našich´. Cesta späť neexistuje, ak, tak už len poskakovanie zo strany na stranu ako ,tajtrlík´,“ píše Šátek.

Odborník sa preto Mikulcovi čuduje, že vôbec zvažuje Kovaříkovo vymenovanie: „Ak v tejto situácii takúto osobu Mikulec dočasne poveril riadením polície a teraz stojí pred rozhodnutím tohto vymenovať do tejto funkcie natrvalo, lebo ho podporili aj kotlebovci a smeráci, tak mu chýba akýkoľvek politický i prirodzený inštinkt.“ Prečo zdvihli ruky smeráci, vraj už vieme. Odpoveď, prečo zdvihli ruky aj dvaja kotlebovci, je vraj možno aj v tom, že Kovařík nemal od nich nikdy ďaleko: „Veď jeho manželka pracovala v banskobystrickej samospráve v čase, keď županom bol sám Kotleba.“

Bývalý elitný vyšetrovateľ sa na záver svojho statusu záhadne spýtal: „Pán Kovařík, a prečo sa nepochválite výsledkom vášho psychofyziologického vyšetrenia (detektor lži) na otázky korupcie či úniku informácií koncom roka 2004? Ja si ho pamätám.“ V roku 2004 bol Kovařík zástupca riaditeľa a súčasne vedúci oddelenia vyšetrovania korupcie a závažnej ekonomickej trestnej činnosti. Ministrom vnútra bol vtedy Vladimír Palko z KDH.

Šátek: Pán Mikulec neotierajte si o mňa hubu!

Na menovanie Kovaříka za policajného prezidenta reagoval vo štvrtok večer bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek. Tenktokrát sa opäť obul do ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO):

Bez charakteru, zdržanlivosti a bez citu k právam iných občanov sa dôveryhodnosť k polícii získať ani udržať nedá.

Mikulec ukázal svoju skutočnú tvár. V priamom prenose ukázal, že ak nemá žiadne pádne argumenty na obhajobu menovania nového policajného prezidenta, tak bezhlavo a nepodložene pošpiní svojho kritika. A vraj zmena … veď niečo veľmi podobné som počul od Palka, Fica či Kaliňáka …

Každý by očakával od chlapa jeho razenia, toho čo vraj čosi už aj nespravodlivého voči sebe zažil a prekonal, chlapa, ktorý by mal udržať i v kritických situáciách nervy na uzde, dokonca toho, kto má v kríze v rukách životy a bezpečnosť občanov, že sa bude chovať chladnokrvne, charakterne a s citom pre právo a spravodlivosť a udrží si svoju ministerskú majestátnosť. Bohužiaľ nestalo sa tak a on sa zachoval ako posledný kočiš po prepitej noci.

Veľkosť človeka sa ukáže v kritickej situácii, keď sa necítite najlepšie a ste pod veľkým tlakom, práve v takej chvíli prepadnúť a znemožniť sa verejne vypustením nahromadených emócií, pričom ten slovný útok bol zjavne neprimeraný, veď ako minister útočil voči staršiemu občanovi, ktorý už nemá žiadne verejné funkcie ani podporu, ktorý si len dovolil kritizovať a to vecne najbližších v ministrovej suite.

V mojich očiach stratil akúkoľvek osobnú úroveň, rešpekt a morálnu integritu a preto on je ten posledný, ktorý má právo sa ma na niečo z môjho súkromia pýtať. Už mi nestojí ani zato, aby som ho vyzýval k odstúpeniu z funkcie, dokonca si myslím, že bude pre nás lepšie, aby sa ešte ďalej a viac znemožňoval.

Toto nie je absolútne namierené voči policajtom, mojim bývalým kolegom, práve naopak je to na ich obranu a je mi smutno, že opäť sa aj pod týmto politickým vedením zbytočne stratia roky, tak potrebné na očistu a zlepšenie atmosféry i podmienok pre výkon spoločensky záslužnej policajnej služby.

Predpokladám, že tých 1500 policajtov, ktorí ku koncu roka z polície „ušli“ veľmi dobre vedeli prečo a pre koho.

Zdroj: InfoVojna / Facebook Jozef Šátek

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar”

https://slovanskenoviny.sk/chcete-podporit-tvorbu-slovanskych-novin/

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: