Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva, spravovaného militantným hnutím Hamas si nálety na Rafah vyžiadali viac než sto obetí na životoch.

(TASR) – Palestínska samospráva v pondelok vyhlásila, že Izrael spáchal v meste Rafah na juhu Pásma Gazy masaker a izraelský premiér Benjamin Netanjahu je zameraný len na pomstu, nie na víťazstvo. TASR prevzala správu z portálu britskej televízie Sky News.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ministerstvo zahraničných vecí Palestínskej samosprávy uviedlo, že “čo najdôraznejšie” odsudzuje “masové masakre” Palestínčanov v Pásme Gazy.

“Okupačný masaker v Rafahu je dôkazom oprávnenosti varovaní pred katastrofálnymi nebezpečenstvami invázie do tohto mesta,” uvádza sa vo vyhlásení. “Netanjahu pácha masakre s myšlienkami na pomstu, nie na víťazstvo, a ako on tvrdí, v súlade s medzinárodným právom,” dodalo ministerstvo.

Obvinilo Izrael z pokusu “preniesť vojnu” do Rafahu a donútiť Palestínčanov, ktorí tam ušli pred izraelskými útokmi na severe Pásma Gazy, aby “emigrovali a vysídlili sa”. “Izraelu nezáleží na životoch palestínskych civilistov a pokladá ich za tzv. vedľajšie obete,” dodalo ministerstvo.

Izraelská armáda v pondelok potvrdila, že podnikla “vlnu útokov” na Rafah. Pravdepodobne išlo o odpútanie pozornosti v záujme úspešného oslobodenia dvoch rukojemníkov, ktorých zadržiavalo hnutie Hamas. V Rafahu a okolí je zhruba 1,4 milióna Palestínčanov, ktorí tu hľadajú útočisko pred bojmi. Izraelský premiér Netanjahu v nedeľu zopakoval, že izraelská armáda čoskoro podnikne inváziu do Rafahu, ktorý je uzavretý egyptskou hranicou.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva, spravovaného militantným hnutím Hamas si nálety na Rafah vyžiadali viac než sto obetí na životoch. Americká televízia CNN pripomenula, že počty obetí nebolo možné bezprostredne overiť.

Podľa izraelskej armády Hamas zámerne umiestňuje svoju vojenskú infraštruktúru a bojovníkov do civilných objektov, ako sú školy a nemocnice alebo do ich blízkosti, čím palestínskych civilistov zneužíva ako ľudské štíty.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d