Moderátor Branislav Král vo svojom úvodníku relácie V politike na TA3 pomenoval realitu na fronte na Ukrajine, na základe ktorej označil politiku za špinavé bahno.

V týždni, keď exminister obrany Jaroslav Naď na polícii vysvetľoval bleskové odovzdanie našej munície Ukrajine rozhodli Spojené štáty americké, že zastavia dodávky protiraketovej obrany Ukrajine. “Pre brániacu sa krajinu je to nepomerne vážnejší problém ako obstarožná slovenská munícia o darovanie ktorej sa zaujíma Európska prokuratúra a slovenské orgány,” uviedol Král.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zelenskyj naletel, naletíme aj my?
Napriek tomu, že často čítame o rôznych úspechoch Ukrajiny, realita skončeného prvého polroka 2025 je podľa Krála taká, že tri schôdzky koalície ochotných zapadli prachom. OSN už nie je tak hlasno počuť a ani o 800 miliardovom pláne na prezbrojenie Európy, ktorý predstavila Ursula von der Leyenová už nikto nehovorí.
“Na júnovom samite NATO o pozvánke Ukrajiny do NATO už nepadlo ani slovo. Politika je špinavé bahno, kde ruka ruku myje a nie nadarmo medzi najbohatších ľudí na svete patria výrobcovia zbraní, liekov a bankári. Čo sa nezmení, pokiaľ nevypukne celosvetový mier, pandémia zdravia alebo, kým si vojnou zničené krajiny od bánk nebudú musieť požičiavať na obnovu a prežitie,” zhrnul moderátor smutnú realitu fungovania sveta.
Čo je skutočným globálnym rizikom?
Americký prezident Donald Trump, ktorého Král označil za biznismena, sa zapojil do protivzdušnej obrany Izraela a urobil v zmysle svojej kampane Amerika na prvom mieste rozhodnutie zastaviť dodávky rakiet pre Ukrajinu. “Potom, čo sa americké zásoby v Izraeli alarmujúcim tempom za pár dní zmenšili, jednoducho prehodnotil priority. Americké záujmy dosiahli prednosť pred ukrajinskými,” zhodnotil Král s tým, že nejde o cynizmus, či pragmatizmus a realitu, ale o politiku.
V politike podľa Krála “odvážny líder jednej krajiny” uveril, že jeho krajina je stredom sveta, obľúbencom Západu a že bude budúcim členom NATO. “Nás teraz presviedčajú o nevyhnutnosti nalievať miliardy do zbrojenia, pretože nám potenciálne hrozí globálne vojnové riziko,” pripomenul s tým, že štyridsiatnici by si mali premietnuť život a odpovedať si, kde vidia skutočné riziko.
Osud ľudstva je politikom ukradnutý!
“Nie za 10-tisíc, ale 20 rokov už nevieme, čo je to sneh na Vianoce. Na našich záhradách sa darí palmám, 35 stupňov Celzia v lete je normál, totálne suchá, vysychajúce rieky. Je globálne otepľovanie celosvetová rozpočtová priorita? Nie,” uviedol problémy sveta, ktoré zostávajú v tieni zbrojenia, ktoré politici považujú za nevyhnutnosť.
Investície do ochrany prírody sa škrtajú, kým tie na obranu narastajú. “V hre je pritom osud ľudstva a predo dvermi máme fatálne následky otepľovania ako migrácia miliónov ľudí z krajín, kde sa po väčšinu roka nebude dať žiť ani nič pestovať,” uzavrel Král.
/ hlavnydennik.sk /
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ostrý Králov úvodník : Zelenskyj naletetel. Naletíme aj my?
Ostrý Králov úvodník : Zelenskyj naletetel. Naletíme aj my?
Ostrý Králov úvodník : Zelenskyj naletetel. Naletíme aj my?