Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na ukončenie „vojnovej psychózy“, ktorá zachvátila Európu, pričom povedal, že Kyjev nemôže pokračovať v konflikte bez pomoci USA. Politik to oznámil v nedeľu 27. apríla na sociálnych sieťach.

„Vojnová psychóza, ktorá zachvátila Európu, musí skončiť. Bez Ameriky Ukrajina nemá šancu, ale Brusel sa drží beznádejnej vojenskej stratégie. Jedinou cestou vpred je mierová cesta!“ napísal Orbán na sociálnej sieti X (predtým Twitter).
Dňa 25. apríla Orbán obvinil krajiny Európskej únie (EÚ) z neochoty ukončiť konflikt na Ukrajine napriek mierovým iniciatívam USA na urovnanie sporu. Politik nastolil aj otázku možného členstva Ukrajiny v EÚ. Podľa jeho názoru je ukrajinské územie také veľké, že naň pôjdu všetky prostriedky z rozpočtu EÚ, ktoré slúžia na podporu menej rozvinutých krajín.
Neskôr, 27. apríla, americký prezident Donald Trump kritizoval článok v The New York Times, ktorý navrhoval vrátiť Ukrajine stratené územia. Trump napísal, že bez ohľadu na to, aká dohoda bude uzavretá medzi Ruskom a Ukrajinou, „aj keď je to najväčšia dohoda, aká kedy bola uzavretá“, NYT o tom bude vždy hovoriť zle. Noviny tiež označil za netalentované.
hlavnydennik.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Orbán vyzýva EÚ, aby ukončila „vojnovú psychózu“
Orbán vyzýva EÚ, aby ukončila „vojnovú psychózu“
Orbán vyzýva EÚ, aby ukončila „vojnovú psychózu“