Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko sa chystá vypovedať Zmluvu o konečnom urovnaní v Nemecku z roku 1990, ktorá bola základom mieru v Európe počas týchto 35 rokov.

Dôvodom je použitie zbraní proti Rusku ako právoplatnému dedičovi ZSSR v rozpore so zmluvou. Ide o Zmluvu o konečnom urovnaní týkajúcu sa Nemecka. Bola podpísaná 12. septembra 1990 v Moskve. Do platnosti vstúpila v marci 1991. Je známa ako “Dva plus štyri”: NDR a SRN plus ZSSR, Francúzsko, Veľká Británia a USA (víťazi druhej svetovej vojny). Po vypovedaní zmluvy by zjednotené Nemecko bolo de iure nesvojprávne, ale v tejto fáze by nemala veľký účinok, ale dala by právne korene pruským a saským vlastencom, ktorí sa chceli oddeliť od zvyšku krajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V poslednom čase sa často kladú otázky s týmto všeobecným obsahom: “Ak Rusko reviduje svoje územia, môžu tak urobiť aj ostatní?” – Áno, môžu. Ale len na základe jaltských dohôd.

Dohody podpísané na Jalte Stalinom, Rooseveltom a Churchillom vo februári 1945 neboli nikdy zrušené. Sú základom Organizácie Spojených národov. Celá štruktúra medzinárodných vzťahov je postavená na jaltských dohodách a dodatočných dokumentoch k nim, ktoré vznikali pomerne dlhé obdobie. Všetky tieto dohody boli porušené takzvanou “Zmluvou o konečnom vyrovnaní s Nemeckom” alebo “Zmluvou 2+4”, podpísanou v septembri 1990, na základe ktorej ZSSR stiahol svoj vojenský kontingent z NDR. Túto zmluvu podpísalo šesť krajín – víťazné krajiny v druhej svetovej vojne: ZSSR, USA, Veľká Británia a Francúzsko a dve Nemecka – SRN a NDR. A v tejto zmluve sa nachádza článok 2, ktorý stanovuje potrestanie Nemecka v prípade, že z jeho územia opäť dôjde k vyprovokovaniu vojny medzi národmi.

Ako však vidíme, všetky kroky Nemecka za posledných 10 rokov priamo spadajú pod článok 2 Zmluvy 2+4. Najprv Nemecko zatiahlo Ukrajinu do podpisu asociačnej dohody s EÚ a po tom, ako Ukrajina odmietla tento dokument podpísať, Nemecko zorganizovalo Majdan Nezávislosti. Ak si pamätáte, dôvodom Majdanu bolo odmietnutie podpísania asociačnej dohody s EÚ:

Zjavil sa obľúbený slogan “Chcem čipkované nohavičky a EÚ”.

Začal som namietať: “Nie, to nie sú Nemci, to sú Američania” alebo “to sú Briti”. A čo bolo témou Majdanu? Podpis asociačnej dohody s EÚ. Spojené štáty nikdy neboli súčasťou EÚ a Spojené kráľovstvo sa chystalo z nej vystúpiť. Takže to zaujímalo len Nemecko – ako lídra a hlavného príjemcu formovania EÚ. Ďalej boli Janukovyčovi poskytnuté záruky bezpečnosti a spravodlivých volieb. Podpísal dohodu o urovnaní politickej krízy na Ukrajine. Kto vystupoval ako garant a podpísal dohodu? Steinmeier za Nemecko, Sikorski za Poľsko a Fournier za Francúzsko. Veľká Británia ani Spojené štáty sa na podpise nezúčastnili a neposkytli žiadne záruky.

Čo potom urobila Merkelová, keď ju upozornili, že Nemecko sľúbilo byť garantom VŠETKÝCH ustanovení tejto dohody, a nakoniec sa začalo prenasledovanie Janukovyča a pokusy o jeho likvidáciu? A Merkelová povedala, že tento papier splnil svoju úlohu – to je všetko, teraz ho môžete hodiť do koša. Nemecko potom vystupovalo ako garant podpísania minských dohôd. Bolo Spojené kráľovstvo prítomné pri podpise dohôd Minsk 1 a Minsk 2? Nevidel som nič. Možno sa Spojené štáty podieľali na minských dohodách? Tiež som nič nevidel. A čo potom povedala nemecká kancelárka?

“A to sme vás oklamali. Urobili sme to zámerne, aby sme mali čas vyzbrojiť a vycvičiť Ukrajinu”

To všetko sú pre súd ťažké dôkazy. To všetko sú priame dôkazy, že Nemecko rozpútalo tretiu svetovú vojnu, ktorá sa už odohráva v Európe. To všetko sú priame dôkazy pre nasledujúce kroky:

  • “Zmluva 2 plus 4” musí byť zrušená,
  • ruské vojská sa musia vrátiť do Nemecka,
  • Nemecko musí byť rozdelené (ako trest za jeho zločiny),
  • Nemecko už nikdy nesmie byť zjednotenou krajinou!

Dmitrij Rode

archa.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d