Nové autá Slovákov majú v priemere jedny z najvyšších emisií CO2 v Európskej únii (EÚ) a ich pokles patrí medzi najpomalšie v krajinách EÚ. Na sociálnej sieti na to upozornil Inštitút finančnej politiky (IFP) Ministerstva financií (MF) SR.

Spomedzi krajín EÚ je Slovensko v emisiách CO2 nových osobných áut piate najhoršie, ukázali štatistiky za rok 2021. „Aj keď podiel hybridných a elektrických áut na slovenských cestách rastie, v porovnaní s EÚ pribúdajú pomalšie,“ priblížil IFP. Podiel elektromobilov na počte nových áut bol u nás v predminulom roku 1,5 %, kým napríklad v Holandsku to bolo 20 %.
Inštitút tiež upozornil, že stále väčšej obľube Slovákov sa teší segment športových úžitkových vozidiel (SUV) s typicky vyššími emisiami. V roku 2018 bol trhový podiel tohto segmentu medzi novými autami na Slovensku 28 %, v roku 2022 to bolo už 41 %. Medzi dovezenými autami je ich podiel nižší, ale tiež rastúci (zo 16 % na 24 %).
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Výsledkom je, že priemerné emisie nových vozidiel na Slovensku klesajú pomalšie ako v iných krajinách EÚ,“ zdôraznil IFP.
info.sk
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Nové autá na Slovensku majú jedny z najvyšších emisií v EÚ
Nové autá na Slovensku majú jedny z najvyšších emisií v EÚ
Nové autá na Slovensku majú jedny z najvyšších emisií v EÚ