Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Otázka je, jak dlouho takový zákon vydrží. V budoucím světě s digitální měnou se již s hotovostí nepočítá. Nicméně zatímco například pro země eurozóny je podobný zákon k ničemu, protože budou muset konat podle nařízení ECB, tak země, které si udržují vlastní měnu, jistou šanci stále mají.

K těmto zemím nyní nyní patří Norsko, kde se vláda chystá nařídit povinnost přijímání hotovosti. Po Švédsku je tak další skandinávskou zemí, která se k ochraně hotovosti zavázala.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nicméně – na rozdíl od Švédska – zde nehrozí, že by nějaká další vláda přijala euro, které by bylo přímou cestou k CBDC, protože Norsko není členem EU.

Norská vláda navrhuje nový zákon, který donutí obchody přijímat jako platbu skutečnou hotovost. Jinými slovy, nebudou smět být „bezhotovostní.“

Ministerstvo spravedlnosti a veřejné bezpečnosti chce změnit zákon země, aby zajistilo, že skutečná hotovost bude vždy možná jako způsob platby.

Podle nového zákona budou mít spotřebitelé právo platit skutečnou hotovostí ve všech obchodech nebo prodejních prostorách, kde se prodává zboží nebo služby. Jedinou výjimkou jsou prodejní automaty, bezobslužné obchody a platby vyšší než 20 000 NOK (asi 45 000 Kč).

„Úlohou vlády je zajistit připravenost společnosti. Spoléhat se pouze na digitální platební systém zvyšuje zranitelnost společnosti,“ říká ministryně spravedlnosti a veřejné bezpečnosti Emilie Enger Mehlová.

Řekla také, že „pro vládu je důležité vytvořit bezpečnost pro ty, kteří se zdráhají používat digitální platební řešení.“

Otázka samozřejmě je, jak dlouho tento zákon vydrží. Digitální měna centrální banky, která je napojená na ID, je koncipována tak, že do budoucna počítá s úplným zrušením hotovosti.

K tomuto kroku však musí být vytvořeny podmínky, jako například hyperinflace nebo jakákoli globální událost, která velmi zásadně naruší ekonomiky většiny zemí světa.

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d