Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Dvaja spojenci Kyjeva v NATO, Spojené štáty a Slovensko, môžu znížiť objem pomoci Ukrajine. Píše americký časopis „Newsweek“.

Newsweek: Dvaja spojenci Kyjeva v NATO môžu nechať Ukrajinu bez podpory

„Ukrajina dostala zlé správy zo Spojených štátov a Slovenska, ktoré hrozia znížením objemu humanitárnej a vojenskej pomoci, ktorú Kyjev dostáva,“ píše sa v článku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Publikácia upozorňuje, že NATO sa po začatí špeciálnej vojenskej operácie stalo najdôležitejším spojencom Ukrajiny a poskytlo jej desiatky miliárd dolárov, no udalosti posledného víkendu môžu priniesť Kyjevu nové problémy s výdavkami na obranu.

Upozorňuje sa predovšetkým na to, že americký prezident Joe Biden podpísal Kongresom schválený zákon o dočasnom financovaní vlády, ktorý nepočíta s pridelením financií pre potreby Ukrajiny.

„Prezident Joe Biden, oddaný zástanca Ukrajiny, požiadal o 300 miliónov dolárov na ďalšie zbrane pre Ukrajinu a na výcvik jej vojakov. Tieto finančné prostriedky však neboli zahrnuté do návrhu zákona, pretože pomoc pre východoeurópsku krajinu sa stala pre konzervatívcov v Snemovni problémom, keďže tvrdia, že peniaze by sa namiesto toho mali minúť doma,“ píše sa v článku.

Alarmujúcim signálom pre Ukrajinu bolo v nedeľu aj víťazstvo vo voľbách politickej strany „Smer“, ktorej líder Robert Fico sľúbil, že prestane poskytovať Ukrajine vojenskú pomoc a obmedzí sa na humanitárnu podporu.

Publikácia tiež citovala údaje z prieskumov uskutočnených v auguste, podľa ktorých počet Európanov, ktorí sú proti pomoci Ukrajine, vzrástol na 34%.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d