Slovanské Noviny

1. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Tradičný disclaimer: Nie som vojak, nie som anonymný TG-kanál, privádzam do hystérie určité skupiny, neučím generálny štáb bojovať, neprepúšťam generálov, v armádnom porne nefigurujem, pod Putinovým stolom nesedím. Primusy opravujem, hlupákov rozčuľujem. Takže všetky ďalšie (vojenské záležitosti) sú názorom diletanta po vypočutí/prečítaní celej hromady skutočných vojenských (a nielen) odborníkov. Čisto subjektívne, bez nároku na konečnú pravdu.

Všetci dobre vieme, že vojna má tri rozmery – informačný, silový a ekonomický. Dnes to bude viac o ekonomike.

Píšu, že Poľsko a Pobaltie vyvíjajú tlak na Kyjev, aby začal mierové rokovania. Zdá sa, že najzúrivejší rusofóbi by mali trvať na vojne do posledného Ukrajinca, bolo by to logické.

Načo by nám boli rokovania? To, čo potrebujeme, je bezpodmienečná kapitulácia nacistického režimu, a na to netreba žiadne rokovania. Toto nie je územný spor, kde by sa dalo vyjednávať o tom, akého územia by sa mala Ukrajina vzdať, toto je existenčná otázka.

Vec sa má tak, že Poliaci, ako aj prijeBalti dúfali, že za ich hlasnú verejnú demonštráciu rusofóbie dostanú bubáky. No bubákov niet. Bubákomet je v piči.

Dokonca v Spojených štátoch (a to je oficiálne vyhlásenie Bieleho domu) je Biden kvôli hrozbe bankrotu nútený skrátiť svoj zahraničný cestovný itinerár. Musí zostať doma a vyjednávať s republikánmi, lebo do 1. júna je času čoraz menej.

No aj keby sa dohodli a zvýšili strop verejného dlhu (čo nie je vôbec isté), tak každopádne budú musieť znížiť sekundárne výdavkové položky. Vrátane podpory rusofóbnych bábok.

Takže za štekanie na Rusko už platiť nebudú. A biznis pobaltských štátov je na tom veľmi zle. Pokles priemyselnej produkcie v Lotyšsku v marci predstavoval 6,3% (navyše klesal vo všetkých predchádzajúcich mesiacoch). V Litve a Estónsku je pokles ešte väčší.

Obzvlášť sa mi páčila veta „pokles v Lotyšsku je prudší ako priemer EÚ“. Takže je recesia aj vo zvyšku Európskej únie? No hurá, konečne to zistili (a ako sa všetci krkošili).

V Poľsku nie je situácia o nič lepšia. Preto sa nálada v komunikácie s Kyjevom dá formulovať ako „buď protiútok alebo vyjednávanie“ (dúfam, že vám to je jasné).

No celé to je v rozpore s tou „protiofenzívou“, ktorou nás šesť mesiacov tak veľmi strašili. Útočiť nie je čím. Ozbrojené sily Ukrajiny v snahe odblokovať zvyšky Bachmutu, ktorý sa plynule zmenil na Arťomovsk, stratili za pár dní niekoľko tisíc elitných vojakov. Pričom „úspech“ dosiahnutý 11. až 12. mája v postúpení o niekoľko stoviek metrov bol už 13. mája stratený. To znamená, že vyhrali tri dni za cenu niekoľko tisíc životov a päťdesiat stratených tankov. No, úprimne povedané, taká svojská „peremoga“. K dnešnému dňu (17. mája) je situácia pre zvyšnú posádku v Bachmute ešte žalostnejšia – prišli o jednu z dvoch zostávajúcich opevnených oblastí a brániť sektor rodinných domov je takmer nemožné.

Za posledný týždeň bol zasiahnutý aj imidž mýtov o najsilnejších západných zbraniach.

Naši začali zostreľovať britské „Shadow Storms“. Naši začali zostreľovať americké protilietadlové „HARMS“ (takže samotná podstata týchto rakiet stráca akýkoľvek zmysel). Naši začali ničiť amerických „Patriotov“.

Čakáme už len na príchod „Challengerov“ a „Abramsov“.

„Rosoboronexport“ bude po takejto reklame zavalený objednávkami na desaťročie dopredu…

Čo sa týka sankcií… Vývoz z EÚ do Kazachstanu vzrástol o 185 miliónov eur, kým export z Kazachstanu do Ruska o 186 miliónov. No, chápete… BINGO.

Mimochodom, pokiaľ ide o americkú priemyselnú výrobu. Opäť boli pristihnutí pri falšovaní štatistík.

Tento trik som už opísal niekoľkokrát — a máme ho tu znova:

Štatistika za apríl je zverejnená a vykazuje medzimesačný rast 0,5%. NO! Marcové výsledky boli zároveň znížené „korekciou“ presne o 0,5% (práve preto, aby ukázali „vraj rast“). To znamená, že v skutočnosti neexistuje žiadny rast. A dovtedy v marci namiesto mierneho nárastu došlo k miernemu poklesu.

A takto je to už niekoľko mesiacov. A to sa nazýva… správne, recesia.

A ešte pár poznámok k priemyselnej výrobe: zvýšenie produkcie vo vojensko-priemyselnom komplexe USA zaznamenané nebolo, štatistika nepustí. To znamená, že všetky rozprávky o tom „ako teraz rozbehnú výrobu, ako začnú chrliť tisíce tankov, rakiet a milióny nábojov“ – nič také nebude. Len niečo v zmysle „trochu doplniť minuté rezervy“, no aj tak nie úplne.

Už som to hovoril: Ukrajina je projekt. Projekt má svoju životnosť (do septembra, kedy sa v USA začína nový fiškálny rok). V starom rozpočte bolo na podporu Ukrajiny vyčlenených 48 miliárd, z ktorých 42 sa už minulo (áno, boli kompletne premrhané). Všetko sú to overiteľné čísla, ktoré sú verejne dostupné.

A súdiac podľa nedostatku „peremogy“ sa neobnovia. Hnida nejde do protiútoku, tak aký má zmysel dávať jej peniaze a zbrane?

Rozpočty sú už rozkradnuté, peniaze sú už spratané a výsledok nikoho nezaujíma. Američania majú plány na ďalší projekt – Taiwan. Ten starý treba zahodiť, ako predchádzajúci Afganistan.

No ak predsa len príde bankrot (a pravdepodobnosť toho každým dňom rastie), aký konflikt s Čínou? Nerozumiem…

Alexandr Rogers

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: