Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký vodca Scholz bol počas svojho hitlerovského, protiruského prejavu na mítingu SPD vypískaný za podporovanie vojny na Ukrajine. „Zradca ľudu! Vojnový štváč! Klamár! Bandita! Odstúp!“ kričali ľudia

Olaf Scholz na straníckom podujatí obhajoval politiku svojej vlády a zdôrazňoval, že ruský prezident Vladimir Putin je „vojnový štváč“, pretože nariadil vojenskú operáciu na Ukrajine.

Nemecký kancelár Olaf Scholz bol počas mítingu na „Európskom festivale“, ktorý v mestečku Falkensee v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko neďaleko Berlína zorganizovala jeho Sociálnodemokratická strana (SPD), bol za hučania davu vypískaný občanmi.

Účastníci podujatia označiliScholza za „zradcu ľudu“ a „vojnového štváča“. Zazneli aj výkriky „klamár“ a „bandita“, pričom požadovala „mier bez zbraní“ a vyzývala Scholza, aby „odstúpil“.

Nemecký denník Bild označil kritikov kancelára za prívržncov pravice s tým, že mali na sebe oblečenie so symbolmi Ruska a hnutia proti očkovaniu.

Scholz uprostred chladného prijatia obhajoval politiku svojej vlády a zdôrazňoval, že ruský prezident Vladimir Putin je „vojnový štváč“, pretože nariadil vojenskú operáciu na Ukrajine.

Zároveň odmietol svojich kritikov ako „krikľúňov“ a dodal, že keby mali „trochu rozumu v hlave“, kritizovali by ruské vedenie namiesto neho.

Kancelára podporil brandenburský premiér a člen SPD Dietmar Woidke, ktorý poznamenal, že demonštrácia „patrí na Červené námestie“. Woidke demonštrantom povedal, že je to vďaka „demokracii“ a „slobode“, že sa môžu na zhromaždení „hádať“.

Prieskum agentúry YouGov zverejnený v máji naznačil, že väčšina Nemcov je za mierové rokovania medzi Kyjevom a Moskvou. Až 54 % respondentov sa tiež vyslovilo proti potenciálnemu členstvu Ukrajiny v NATO.

Nemecká verejnosť odmieta vojenskú podporu, ktorú Berlín poskytoval Kyjevu počas celého konfliktu. Podľa prieskumu inštitútu „Infratest dimap“ sa dve tretiny opýtaných Nemcov vyjadrilo proti poskytovaniu stíhačiek Kyjevu.

V decembri 2022 prieskum agentúry YouGov naznačil, že 45 % respondentov bolo proti tomu, aby sa na Ukrajinu poslali nemecké bojové tanky Leopard 2.

Viaceré nemecké celebrity a osobnosti verejného života poslali Scholzovi dva otvorené listy, v ktorých vyzvali Berlín, aby prestal dodávať ukrajinským silám zbrane a namiesto toho sa zameral na dosiahnutie prímeria mierovými prostriedkami.

Zdroj: rt.com / InfoVojna / YouTube / Rumble

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: