Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Po porážke Nemecka v 2. sv. vojne bolo Nemecko rozdelené víťaznými mocnosťami na západnú a východnú časť. Po ukončení studenej vojny bola opäť Nemecku daná dôvera a v roku 1990 došlo k jeho zjednoteniu. Vtedajší predstavitelia Sovietskeho  zväzu sa preorientovali na perestrojku, na spoluprácu s kolektívnym Západom v nádeji, že dôjde k širokej medzinárodnej spolupráci bez ohľadu na politické zriadenie, na kultúrne zvyklosti alebo hospodársku situáciu.

Zmluva dva plus štyri o Nemecku (12. september 1990)

Táto Zmluva medzi dvoma nemeckými štátmi a štyrmi víťaznými mocnosťami 2. svetovej vojny ustanovila podobu Nemecka ako spojeného územia NSR a NDR, zaručila hranice krajiny, obmedzila jej zbrane a vojenské sily, upravila stiahnutie sovietskych vojsk. a umožnila jej ďalšie členstvo v NATO.

Okrem iného sa v nej uvádza, že:

Spolková republika Nemecko, Nemecká demokratická republika, Francúzska republika, Zväz sovietskych socialistických republík, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a Spojené štáty americké, potvrdzujú svoju pripravenosť posilniť bezpečnosť, prijatím účinnej kontroly zbrojenia, odzbrojenia a opatrení na budovanie dôvery. Nebudú sa považovať navzájom za protivníkov, ale pracovať na vzťahu dôvery a spolupráce. V súlade so svojimi záväzkami podľa Charty Organizácie Spojených národov budú rozvíjať priateľské vzťahy medzi národmi založené na rešpektovaní zásady rovnakých práv a sebaurčenia národov a prijmú ďalšie vhodné opatrenia na posilnenie univerzálneho mieru.

Vychádza sa zo zásad Záverečného aktu Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe podpísaného v Helsinkách s dôrazom na rešpektovanie bezpečnostných záujmov každého.

Článok 1 zadefinoval hranice Nemecka, s tým, že Nemecko nemá žiadne územné nároky voči iným štátom a nebude si ich uplatňovať ani v budúcnosti.

Článok 2 potvrdil, záväzok vlád Nemeckej spolkovej republiky a Nemeckej demokratickej republiky, že z nemeckej pôdy bude vychádzať iba mier. Podľa ústavy zjednoteného Nemecka sú činy smerujúce a vykonávané s úmyslom narušiť mierové vzťahy medzi národmi, najmä s cieľom pripraviť sa na agresívnu vojnu, protiústavné a trestné. Vlády Nemeckej spolkovej republiky a Nemeckej demokratickej republiky vyhlasujú, že zjednotené Nemecko nikdy nepoužije žiadnu zo svojich zbraní, pokiaľ to nie je v súlade so svojou ústavou a Chartou Organizácie Spojených národov.

Článok 3 potvrdil, že vlády Spolkovej republiky Nemecko a Nemeckej demokratickej republiky sa zriekajú výroby, držby a kontroly jadrových, biologických a chemických zbraní. Vyhlasujú, že aj zjednotené Nemecko bude tieto záväzky dodržiavať. Pre zjednotené Nemecko budú naďalej platiť najmä práva a povinnosti vyplývajúce zo Zmluvy o nešírení jadrových zbraní z 1. júla 1968.

Vláda Nemeckej spolkovej republiky sa zaviazala znížiť stav personálu ozbrojených síl zjednoteného Nemecka na 370 000 (pozemných, vzdušných a námorných síl). V rámci tohto celkového stropu nebude viac ako 345 000 patriť pozemným a vzdušným silám, ktoré sú len podľa dohodnutého mandátu predmetom rokovaní o konvenčných ozbrojených silách v Európe. Vláda Nemeckej demokratickej republiky sa k tomuto vyhláseniu výslovne pripojila.

Článok 4 a 5 upravuje podmienky stiahnutia sovietskych ozbrojených síl z územia súčasnej Nemeckej demokratickej republiky a Berlína a prítomnosť vojsk na území Nemecka do ukončenia sťahovania sovietskych ozbrojených síl z územia súčasnej Nemeckej demokratickej republiky a Berlína. Potom môžu byť jednotky nemeckých ozbrojených síl zaradené do vojenských aliančných štruktúr rovnakým spôsobom ako na ostatnom území Nemecka, ale bez nosičov jadrových zbraní. Zahraničné ozbrojené sily a jadrové zbrane alebo ich nosiče nebudú v tejto časti Nemecka umiestnené ani tam rozmiestnené.

Táto Zmluva bola USA, NATO a zvlášť Nemeckom porušená napadnutím suverénnej Juhoslávie v roku 1999, čo možno charakterizovať ako vojnový zločin, za ktorý dodnes nebol nikto potrestaný. Nemecko je zodpovedné za dodávky zbraní mudžahedínom, teroristom ISIS a UCK v balkánskom priestore ešte pred rokom 1999.

Ďalším porušením Dohody bolo, že prijatie nových členov NATO východnej Európy bolo v rozpore s právnym princípom, podľa ktorého by žiaden štát nemal posilňovať svoju bezpečnosť na úkor iných.

V prospech existencie sľubu hovoria dobové dokumenty. Memorandá a zápisnice potvrdzujú, že Spojené štáty, Spojené kráľovstvo a Nemecko uisťovali Sovietov, že členstvo Poľska, Maďarska a Československa v NATO je neprípustné. Britský premiér John Major sa počas návštevy Moskvy v roku 1991 taktiež zaviazal, že sa nič podobné diať nebude.

Porušením Dohody je tiež dodávanie zbraní na Ukrajinu Nemeckom ako aj prítomnosť jadrových, chemických a biologických zbraní v Nemecku. Vojna na Ukrajine „odblokovala“ zábrany Nemecka na budúcu vojenskú expanziu. Nemecký kancelár Schulz už oznámil vojenské objednávky vo výške 100 mld. eur. (USA sú šťastím celé bez seba vzhľadom k obrovskému nárastu nielen nemeckých vojenských objednávok).

Podľa zverejnených údajov Štokholmského medzinárodného inštitútu pre výskum mieru (SIPRI) výdavky Spojených štátov na obranu v roku 2022 boli necelých 900 MLD USD, čo je skoro cca 40 percent vojenských výdavkov celého sveta!!! Nasleduje Čína, ktorá míňa 292 MLD USD, Rusko 86,4 MLD USD a prvú päťku uzatvára India s rozpočtom 81,4 miliardy MLD USD a Saudská Arábia so 75 MLD USD. Ak porovnáme USA a Rusko, tak výdavky USA sú viac ako 10 krát vyššie ako výdavky Ruska!!! Tak kto je tu celosvetový štváč a militarista, ktorý ohrozuje svetový mier? Sú to USA, ktorých ekonomika je založená na krvavých príjmoch z výroby a predaja zbraní…

Európa zaznamenala najvyšší nárast výdavkov na zbrojenie vo výške cca 6 %!!! Na všetky štáty Európy je zo strany USA vyvíjaný nátlak na extrémne zvyšovanie výdavkov zbrojenia. USA tak na jednej strane znižujú hospodársky rast štátov Európy a na druhej strane si zabezpečujú zvyšovanie svojho hospodárskeho rastu a výrobného programu zbrojárskych firiem.

Štáty sveta vynaložili na zbrojenie v roku 2022 viac ako 2 bilióny USD!!! Quo vadis World?

Na internete počas piatich minút zistíte kto koho ohrozuje, keď si pozriete mapu vojenských základní USA a NATO vo svete a počty amerických okupačných jednotiek vo svete. (viď odkazy).

Ďalším skúmaním zistíte, že USA od konca II. sv. vojny viedli dobyvačné vojny, uskutočňovali prevraty v rôznych častiach sveta a vraždili „nepohodlných“ (pre USA neslúžiacich) legálnych predstaviteľov štátov. Následok cca 20 miliónov obetí.

Európa bude vždy v ohrození ak nezruší agresívny pakt NATO, ktorý je zdôvodnením prítomnosti amerických okupantov v Európe. Ak má byť Európa a EÚ bezpečná a má prosperovať, musí sa vrátiť k vybudovaniu pôvodných hodnôt pri začiatku svojej existencie a vytvoriť vlastné obranné jednotky. Ekonomika aj obrana musí byť nezávislá od vôle USA.

Viac na:

https://www.wsws.org/en/articles/2023/04/26/exve-a26.html

https://germanhistorydocs.ghi-dc.org/docpage.cfm?docpage_id=106

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/russia-programs/2017-12-12/nato-expansion-what-gorbachev-heard-western-leaders-early

https://www.aljazeera.com/news/2021/9/10/infographic-us-military-presence-around-the-world-interactive

https://www.pgpf.org/blog/2023/04/the-united-states-spends-more-on-defense-than-the-next-10-countries-combined

Z mesta SNP Ivan Štubňa

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: