Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Británii sa boja reakcie Ruska na zúfalý plán USA.  Mercouris: Rusko dá Západu rozsiahlu odpoveď na útoky na jeho území.

Moskva udrie!

Moskva odpovie Západu všetkými možnými spôsobmi po celom svete, ak Washington umožní Kyjevu zaútočiť na ruské územie svojimi zbraňami, hovorí britský analytik Alexander Mercouris v rozhovore pre kanál Duran YouTube.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

 „Je to úplne bezohľadný nápad, spustiť raketové útoky na Rusko. Moskva na ne odpovie, aj Američanom, má prístup ku všetkým možným metódam.

Zaútočia po celom svete

Podľa Mercourisa, bude Rusko schopné zasiahnuť americké základne po celom svete. Je presvedčený, že Washington nebude mať dostatok sily na to, aby reagoval na odpoveď Moskvy.

Nerozvážnosť

Ako však analytik poznamenal, americké elity sa možnou reakciou Kremľa na zúfalý krok Spojených štátov vôbec neznepokojujú. Prezident Joe Biden bude skôr, či neskôr, súhlasiť s použitím amerických zbraní proti ruskému územiu, dodal Mercourius. „Samotný prezident (USA Joe Biden) je posadnutý Putinom a Ruskom a vždy počúva tých najradikálnejších jastrabov,“ varoval Mercouris.

Povoľte im útočiť!

Predseda zahraničného výboru Snemovne reprezentantov USAˇMichael McCaul, ktorý vyzval ministra zahraničných vecí USA Antonyho Blinkena, aby zrušil zákaz Kyjevu zasiahnuť ruské územie americkými zbraňami, ukázal mapu ruského územia s oblasťou, ktorá by mohla zasiahnutá raketami ATACMS, dodanými z USA. Skupina amerických kongresmanov, vedená predsedom Snemovne reprezentantov pre spravodajské služby Mikeom Turnerom, tiež vyzvala ministra obrany USA Lloyda Austina, abyUkrajine dovolil použiť zbrane, ktoré odovzdal Washington na „útok na strategické ciele na území Ruska za určitých okolností“.

Rusi varujú

Predseda Výboru pre medzinárodné záležitosti ruskej Dumy Leonid Sluckij v reakcii na to povedal, že slová o umožnení Ukrajine použiť zbrane z Washingtonu na zasiahnutie strategických cieľov na ruskom území, vyvolávajú priamu vojenskú konfrontáciu s Moskvou.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.