Na Slovensku sa objavilo vážne varovanie pre spotrebiteľov. Štátna veterinárna a potravinová správa SR (ŠVPS SR) nariadila stiahnutie konkrétnych šarží obľúbenej čalamády značky Giana po tom, čo sa v produkte objavilo podozrenie na výskyt nebezpečného cudzieho telesa – skla.
Podľa oficiálnych informácií podali spotrebitelia nezávisle od seba dva podnety, v ktorých upozornili na možné kúsky skla vo výrobku „Giana Čalamáda v sladkokyslom náleve 720 ml“. Kontrolu následne vykonala Regionálna veterinárna a potravinová správa v Trenčíne u distribútora, spoločnosti GORAL spol. s r.o..
Ktoré šarže sú nebezpečné?
Problém sa týka výrobkov s dátumom minimálnej trvanlivosti:
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
- 26. 4. 2028 / B
- 27. 4. 2028 / B
Tieto šarže boli distribuované po celom Slovensku, pričom každá z nich obsahovala približne 2 400 kusov výrobkov. Podnety pochádzali z predajní v Martine a Nitre.
Distribútor už informoval všetkých odberateľov a zabezpečuje stiahnutie výrobkov z trhu.
Varovanie vydala aj BILLA
Na situáciu reagoval aj obchodný reťazec BILLA, ktorý potvrdil preventívne stiahnutie výrobku z predaja. Zákazníkov zároveň vyzval, aby čalamádu s uvedenými šaržami nekonzumovali.
Produkt je možné vrátiť v ktorejkoľvek predajni, a to aj bez bločku. Reťazec sa zákazníkom ospravedlnil za vzniknuté komplikácie.
Čo robiť, ak máte výrobok doma?
Ak ste si zakúpili uvedenú čalamádu:
- nekonzumujte ju,
- vráťte ju do predajne,
- v prípade zdravotných problémov kontaktujte lekára.
ŠVPS zdôrazňuje, že ide o preventívne opatrenie na ochranu zdravia spotrebiteľov. Prítomnosť skla v potravinách môže predstavovať vážne riziko poranenia.

Foto: Billa
/ hlavnydennik.sk /
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Nebezpečná potravina v predaji: Okamžite ju vráťte!
Nebezpečná potravina v predaji: Okamžite ju vráťte!
Nebezpečná potravina v predaji: Okamžite ju vráťte!