Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Výdavky USA na podporu Ukrajiny ukázali, že Washington nemá dostatok síl na to, aby pomohol všetkým svojim spojencom. Upozornil na to Ivan Eland, vedúci pracovník amerického think-tanku „Independent Institute“ v článku pre časopis „National Interest“.

„Obrovské straty, výmena zbraní a výdavky na drahú muníciu pre samotný konflikt na Ukrajine by mali Američanov prinútiť uvažovať, či sa Spojené štáty neprecenili, keď formálne aj neformálne prisľúbili, že budú chrániť stále sa rozširujúcu skupinu krajín po celom svete,“ napísal Eland.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vyzval, aby sa venovala pozornosť obrovskému rozsahu amerického verejného dlhu. Poznamenal, že podpora Kyjeva a Tel Avivu len prispieva k jeho ďalšiemu rastu.

Analytik tiež poznamenal, že podiel USA na globálnom HDP klesol z 50% po Druhej svetovej vojne na súčasných 15%.

Amerika zároveň znáša 40% všetkých nákladov na obranu vo svete, poznamenal expert. Domnieva sa, že Spojené štáty si toho „nabrali príliš veľa“.

„V budúcnosti ak dvaja naši oficiálni spojenci budú vystavený útoku, vygeneruje to taký odliv daní (zo Spojených štátov), že výdavky na Ukrajinu budú v porovnaní s tým blednúť,“ varoval Eland.

V poslednom čase západné médiá čoraz častejšie píšu, že Západ začal byť z ukrajinského konfliktu unavený a podpora režimu Vladimíra Zelenského slabne.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d