Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinci sa psychicky pripravujú na dlhý konflikt a narastá medzi nimi nespokojnosť so štátom. Píše americký denník „The New York Times“.

„Chlapci na fronte sú fyzicky aj psychicky veľmi unavení. Táto vojna bude trvať dlho. V každej dedine sú hroby,“ povedal pre publikáciu Andrej Tkačuk, starosta ľvovskej dediny Tuchľa.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

NYT citoval údaje z prieskumu „Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie“, podľa ktorého hodnotenie dôvery Ukrajincov vláde kleslo z májových 74% na októbrových 39%. Štátnej televízii dôveruje len 48% Ukrajincov, zdôrazňujú noviny.

Riaditeľ „Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie“ Anton Grušecskij americkým novinárom povedal, že Ukrajinci sa „stávajú pesimistami“. Podľa jeho názoru sú občania Ukrajiny zbavení pocitu bezpečia.Grušeckij poznamenal, že občania hľadajú niekoho, koho by mohli obviniť za zlyhania na fronte. Ľudový hnev Ukrajincov je podľa neho nasmerovaný na korupciu a západných spojencov, ktorí boli príliš pomalý v dodávkach zbraní Ukrajine.

Expert poznamenal, že velenie ukrajinských jednotiek sa vyhýba ľudovému odsúdeniu. Autori naznačili, že dôvodom rastúceho pesimizmu Ukrajincov bolo zlyhanie letnej protiofenzívy.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d