Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Generál Carsten Breuer vyslovil svoje obavy v prejave prednesenom v Bruseli pri príležitosti výročia zjednotenia Nemecka.

Najvyšší predstaviteľ nemeckej armády Carsten Breuer v utorok vyjadril presvedčenie, že vojna na Ukrajine môže ešte ďalej eskalovať a vyzval na posilnenie kapacít Nemecka i Severoatlantickej aliancie (NATO). Uviedol to v prejave prednesenom v Bruseli pri príležitosti výročia zjednotenia Nemecka. TASR o tom informuje podľa agentúry DPA.

Generál Breuer, ktorý zastáva funkciu generálneho inšpektora nemeckého Bundeswehru, vo svojom príhovore poukázal na náznaky, ktoré prichádzali pred ruskou anexiou Krymského polostrova v roku 2014 a vlaňajšou inváziou na Ukrajinu a ktoré podľa neho neboli v tom čase dostatočne zohľadnené.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Skonštatoval, že Nemecko vtedy uviazlo v komfortnej zóne a nechcelo veriť, že Rusko je schopné podniknúť takéto vojenské kroky a zabrať územia susednej Ukrajiny.

V novovzniknutej situácii po ruskej invázii muselo Nemecko podľa Breuera začať podporovať štáty nachádzajúce sa v susedstve Ruska. Ako príklad uviedol Litvu, v ktorej Nemecko plánuje nasadiť svoju brigádu.

V porovnaní s minulosťou, keď bolo nutné presadzovať strategickú trpezlivosť a pokoj, je teraz podľa generála Breuera potrebné urýchlene konať.

„Nezákonná invázia Ruska na Ukrajinu poukazuje na dôležitosť bojaschopných ozbrojených síl,“ uviedol Breuer na recepcii usporiadanej nemeckým veľvyslancom pri NATO Gézom Andreasom von Geyrom.

Von Geyr taktiež vyjadril znepokojenie nad súčasnou bezpečnostnou situáciou v Európe. Ruská agresívna vojna proti Ukrajine podľa neho otvorila novú a trpkú kapitolu v dejinách európskeho kontinentu.

Zdroj: cas.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d