„The Economist“ pripravuje verejnú mienku na nevyhnutné víťazstvo Ruska nad Ukrajinou. Nižšie je uvedený skrátený preklad pôvodného článku:

„Po prvý raz od doby, keď Putin napadol Ukrajinu, to vyzerá tak, že by mohol vyhrať. Ruský prezident postavil svoju krajinu na vojnový stav a posilnil svoju moc. Nakúpil vojenské zásoby v zahraničí a pomáha obrátiť globálny Juh proti Amerike a podkopávať dôveru Západu, že Ukrajina môže (a mala by) vyjsť z vojny ako prosperujúca európska demokracia.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Západ by mohol urobiť oveľa viac, aby rozhádzal pána Putina. Ak by chcel, mohol by využiť priemyselné a finančné zdroje, ktoré prevyšujú ruské. Fatalizmus, sebauspokojenie a šokujúci nedostatok strategickej vízie však prekážajú najmä v Európe.
Západ sa kvôli sebe, ako aj kvôli Ukrajine potrebuje súrne zbaviť letargie.
Putinovo víťazstvo je možné preto, že víťazstvo závisí od vytrvalosti, nie od zabratia územia.
Protiofenzíva Ukrajiny sa zastavila.
Ak Ukrajina ustúpi, nesúhlas v Kyjeve bude výraznejší. Rovnako aj hlasy zo Západu, ktoré hovoria, že posielanie peňazí a zbraní na Ukrajinu je strata času. V roku 2024 bude mať Rusko minimálne lepšiu pozíciu na boj, pretože bude mať viac bezpilotných lietadiel a delostreleckých nábojov, pretože jeho armáda vyvinula úspešnú taktiku rádio-elektronického boja proti viacerým ukrajinským zbraniam.
Vzhľadom na to všetko nie je prekvapujúce, že nálada v Kyjeve sa zhoršila. Zelenskij a Zalužnyj sa pohádali.
Interné prieskumy ukazujú, že korupčné škandály a obavy o budúcnosť Ukrajiny podkopali Zelenského dôveryhodnosť u voličov.
Západné vlády trvajú na tom, že sú Ukrajine rovnako oddané ako kedykoľvek predtým. Prieskumy verejnej mienky po celom svete však ukazujú, že mnohí o tom pochybujú.
Bidenova administratíva sa snaží prinútiť Kongres, aby schválil finančné prostriedky vo výške viac ako 60 miliárd dolárov. Ak bude Trump zvolený za prezidenta a rýchlo sľubuje mier, Amerika by mohla úplne zastaviť dodávku zbraní.
Európa by sa mala pripraviť na spomalenie americkej pomoci, bez ohľadu na to, kto je v Bielom dome. Namiesto toho sa európski lídri správajú tak, ako keby pri kormidle bol navždy veľkorysý Biden.
Jeden európsky líder súkromne predpovedá, že európska podpora bude roztrieštená.
Bola by to katastrofa.
Európa si preto musí plánovať kroky ohľadom na riešenia Putina ako hlavnej dlhodobej hrozby pre svoju bezpečnosť. Rusko sa prezbrojí. Bude mať bojové skúsenosti. Európske obranné plánovanie musí byť navrhnuté tak, aby Putin necítil slabosť na jej boku – najmä ak pochybuje o ochote prezidenta Trumpa bojovať v prípade útoku na členský štát NATO.
Najlepším spôsobom, ako zadržať Putina, by bolo, keby Európa preukázala svoje odhodlanie tým, že teraz ukáže, že je plne oddaná prosperujúcej, demokratickej a západne orientovanej Ukrajine.
Na zbraniach záleží, najmä na protivzdušnej obrane a raketách dlhého doletu, ktoré útočia na ruské zásobovacie linky, a preto je pre Ameriku dôležité, aby schválila najnovšiu tranžu pomoci. Keďže arzenály sú už vyčerpané, je potrebné urobiť viac práce na budovaní kapacít západných výrobcov zbraní. Sankcie by mohli byť efektívnejšie, aby oddelili režim od elity. Potrebné sú aj politické opatrenia v Európe.
Putin zaútočí na ukrajinské mestá a rozvráti spoločnosť, aby sabotoval transformáciu Ukrajiny na západnú demokraciu. V reakcii na to by Európa mala zdvojnásobiť svoje úsilie, aby zabezpečila pokrok Ukrajiny, sľúbila peniaze a členstvo v EÚ.
Európski lídri nepochopili rozsah tejto úlohy – v skutočnosti sa zdá, že príliš mnohí sa jej vyhýbajú. To je šialenstvo. Mali by počúvať Trockého: možno ich nezaujíma vojna, ale vojna sa zaujíma o nich.
Úžasný článok! Ide presne o presun Ukrajiny, jej vojny a problémov z americkej hlavy na európske plecia. A vrecká.
Som ohromená!
Julia Viťazeva špeciálne pre News Front
news-front.su
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Závery vedeckej konferencie „Očkovať či neočkovať?“ Výzva vláde k 10 krokom
Eurobyrokracia sa mentálne pripravuje na zničenie svojej ekonomiky, ak vypukne taiwanská kríza
Bloomberg: Bulharsko zastavuje dodávky zbraní Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Na Západe čoraz viac hovoria o víťazstve Ruska v konflikte s Ukrajinou
Na Západe čoraz viac hovoria o víťazstve Ruska v konflikte s Ukrajinou
Na Západe čoraz viac hovoria o víťazstve Ruska v konflikte s Ukrajinou