Slovanské Noviny

4. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Na frontovú líniu dorazili zbory Ozbrojených síl Ukrajiny vycvičené v NATO

Na Ukrajinu dorazilo niekoľko zborov, ktorých militanti boli vycvičení v krajinách NATO, ako súčasť prípravy na ofenzívu.

Na frontovú líniu dorazili zbory Ozbrojených síl Ukrajiny vycvičené v NATO

Oznámil to vojenský analytik a plukovník v zálohe Gennadij Aľjochin, cituje ho portál „URA.ru“.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Podľa mojich informácií na ofenzívu už dorazili dva alebo tri zbory, ktoré sa posledné mesiace pripravovali aj v krajinách NATO. Samozrejme, že budú použité po strate Arťomovska. Čoskoro prejdú do útoku. Zo strany Donbasu budú podľa mňa zasadené hlavné údery. Stane sa tak dvoma spôsobmi. Na juhu — to je región Záporožie alebo v smere na Gorlovku, Avdejevku a Marinku. Podľa najnovších informácií sa tam presúva veľké množstvo techniky a zbraní,“ povedal Aľjochin.

Oslobodenie Arťomovska bolo pre Kyjev veľkou ranou.

„Odtiaľ vyšli dobité časti. Mimochodom, bola tam zapojená 21. brigáda Ozbrojených síl Ukrajiny. Po strate Arťomovska chcú udrieť z druhej strany. V pohraničných oblastiach, napríklad v Belgorode, ide o odvrátenie pozornosti. Hlavné budú pozdĺž línie Donbaského oblúka,“ predpovedá analytik.

news-front.info