Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

O dočasnom opatrení kvôli neprispôsobivým občanom informuje ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

„Na ministerstve zdravotníctva denne vítame desiatky hostí, ktorí sa zúčastňujú rôznych rokovaní – s ministrom, štátnymi tajomníkmi, generálnym tajomníkom služobného úradu a mnohých odborných pracovných skupín. Niektorí naši hostia sa po rokovaní rozhodnú informovať verejnosť o ich priebehu a o svojich postojoch. Využívajú na to átrium ministerstva, ktoré je prístupné verejnosti. Konajú v ňom tlačovky, novinári využívajú priestor na svoju prácu, naši hostia tam zvyknú čakať na stretnutia a rokovania. V átriu sa nachádza aj fotostena s logom MZ SR, pred ktorou sa konajú tlačové brífingy ministerstva. Naši hostia takmer vždy pritom rešpektujú, že sa nachádzajú na pôde ministerstva a preto túto fotostenu pre potreby svojich vlastných tlačoviek alebo mediálnych výstupov nepoužívajú. Ak účastníci rokovaní a stretnutí potrebujú použiť “kecpult”, slušne sa opýtajú či si naň môžu novinári položiť mikrofóny a nahrávať obraz tak, aby nebolo vidieť logo ministerstve. Prípadne si brífing urobia pred budovou ministerstva. V skratke povedané: naši hostia a partneri sa prispôsobujú aj nepísaným pravidlám,“ píše sa na stránke ministerstva zdravotníctva.

„Už opakovane sa však stalo, že do átria nabehla skupina osôb, ktorá sa očividne nedokáže prispôsobiť zaužívaným pravidlám a zakladom slušnosti. Neakceptovali ani žiadosti pracovníkov ministerstva, aby tento priestor nevyužívali na svoje aktivity. Aj preto sme museli pristúpiť k dočasnému odstráneniu fotosteny a “kecpultu” z priestoru átria, aby ministerstvo nebolo spájané s politickými aktivitami týchto osôb. Zároveň považujeme za dôležité zdôrazniť, že na ministerstve sú vítaní všetci naši hostia, s ktorými síce nemusíme mať rovnaký pohľad na riešenie niektorých otázok, no vyznávame rovnaké hodnoty a zásady: slušnosť, rešpekt k pravidlám a zvyklostiam a vzájomnú úctu,“ dodali v závere príspevku.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: