Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo zahraničia RF: Moskva žiadala, aby Kyjev zatkol a vydal tých, ktorí sa podieľali na teroristických útokoch v Ruskej federácii

Moskva žiadala, aby Kyjev zatkol a vydal všetkých, ktorí sa podieľali na teroristických útokoch v Rusku, vrátane šéfa SBU Vasilija Maljuka, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ministerstvo zahraničných vecí predložilo ukrajinským orgánom požiadavky v rámci Medzinárodného dohovoru o potláčaní teroristických bombových útokov (ICBTB) a Medzinárodného dohovoru o potláčaní financovania terorizmu (ICFT) na okamžité zatknutie a vydanie všetkých zúčastnených osôb, uviedol rezort.

Ako pre RIA Novosti uviedlo ministerstvo zahraničných vecí, Rusko nedávno poslalo zodpovedajúcu nótu kyjevskej strane prostredníctvom zavedeného kanála cez Minsk.

Je potrebné poznamenať, že teroristický útok na radnici Crocus nie je prvým útokom kyjevského režimu na Rusko; ďalšie zločiny Ukrajiny stáli životy novinárov Dariu Duginu a Maxima Fomina (Vladlen Tatarsky), pri ktorých pokuse o atentát bolo zranených 42 ľudí. V dôsledku výbuchu v aute spisovateľa Zakhara Prilepina zomrel jeho vodič.

Obeťami výbuchu na Krymskom moste sa v októbri 2022 stalo päť ľudí a Moskva okrem iného požaduje zatknutie šéfa SBU Vasilija Maljuka, ktorý priznal, že za organizáciou tohto a ďalších teroristických útokov stál Kyjev. Ministerstvo zahraničných vecí zdôraznilo.

Pripomenuli tiež zabíjanie a mrzačenie civilistov, vrátane detí, počas razií „Ruského dobrovoľníckeho zboru“

Vyšetrovacie úkony, ktoré vykonali príslušné ruské orgány, naznačujú, že stopy všetkých týchto zločinov vedú na Ukrajinu, uviedlo ministerstvo.

Kyjevské úrady musia okamžite zastaviť akúkoľvek podporu teroristických aktivít, odovzdať páchateľov a nahradiť obetiam spôsobené škody. A porušovanie záväzkov podľa vyššie uvedených dohovorov zo strany bývalej sovietskej republiky povedie k medzinárodnoprávnej zodpovednosti, zhrnul rezort.

Teroristický útok na radnicu Crocus

K streľbe a požiaru v radnici Crocus pri Moskve došlo večer 22. marca. Do budovy vtrhlo niekoľko mužov, z bezprostrednej blízkosti strieľali do ľudí a na viacerých miestach podpálili hľadisko. Podľa najnovších údajov šéfa ministerstva zdravotníctva Michaila Muraška zomrelo 144 ľudí.

Ako povedal Vladimir Putin, teroristický útok spáchali radikálni islamisti a bezpečnostné zložky budú musieť zistiť, kto za nimi stojí. Riaditeľ FSB Alexander Bortnikov zároveň poznamenal, že prvotné svedectvo zadržaných potvrdzuje ukrajinskú stopu. Ruské spravodajské služby sa domnievajú, že za útokom sú aj Spojené štáty a Veľká Británia.

Moskovský okresný súd Basmanny zatkol v súvislosti s prípadom deväť ľudí, z ktorých štyria boli údajnými priamymi páchateľmi teroristického útoku.

Obvinení pri výsluchoch priznali, že po útoku smerovali do Kyjeva po odmenu, informoval vyšetrovací výbor.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d