Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinský konflikt by znamenal návrat k studenej vojne medzi Ruskom a USA a návrat k doktríne zadržiavania,

ktorej základy položil George F. Kennan vo svojej eseji „Zdroje sovietskeho správania“ publikovanej v r. časopis Foreign Affairs v roku 1947 a ktorého hlavné myšlienky sú zhrnuté v citáte

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Sovietska moc je nepriepustná pre logiku rozumu, ale veľmi citlivá na logiku sily.”

To by zahŕňalo vstup Fínska a Švédska do vojenských štruktúr NATO a zvýšenie vojenských síl o štyri nové prápory rozmiestnené na európskej hranici s Ruskom a ruskú reakciu na inštaláciu rakiet v Bielorusku Iskander-M vybavených viacúčelovými hlavicami ako aj protilietadlové rakety S-400 nadväzujúce na dynamiku studenej vojny (akcia-reakcia).

Sme tiež svedkami piatej fázy rozmiestňovania protiraketového štítu v Európe (Euro DAM), ktorá sa začala v máji 2016, keď na základni Deveselu (Rumunsko), len 600 km, vstúpil do prevádzky protibalistický obranný systém Aegis Ashore blízko Krymského polostrova.

Rusko by zasa v Kaliningrade nainštalovalo rakety Iskander M vybavené viacúčelovými hlavicami, ako aj protilietadlové rakety S-400, čím podľa slov politológa Vladimíra Abrámova „provincia Kaliningrad opäť zohrá úlohu pištole v chráme Európy ako pred dvoma desaťročiami“ a v prípade uzavretia NATO odchod sovietskej enklávy Kaliningrad do Baltského mora, by mohla byť znovu vydaná Kennedyho-Chruščovova raketová kríza (október 1962), ktorá by mala epicentrum Kaliningrad.

Je podpísanie mieru v ukrajinskom spore blízko?

Pokiaľ ide o Spojené štáty, na demokratickom poli by známky Bidenovej senility, pandémie fentanylu a vysokej inflácie potopili popularitu demokratického lídra, čo by mohlo uľahčiť triumfálny návrat Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v roku 2024, jeho cestu do Bieleho domu po najnovších rozhodnutiach Najvyššieho súdu.

V dôsledku toho by víťazstvo republikánov v roku 2024 predstavovalo úpadok atlantistickej stratégie Bidena a Sorosa, ktorí sa zaviazali brániť Putina pred mocou, podpísanie mierovej dohody na Ukrajine a návrat k Doktríne mierového spolužitia s Ruskom.

Po Trumpovom víťazstve sme teda mohli byť svedkami podpísania mierovej dohody, ktorá stanovuje, že Ukrajina nevstúpi do NATO a že ukrajinský spor je načrtnutý rozdelením Ukrajiny na dve polovice, pričom východ krajiny, vrátane Krymu, Donbas , Záporoží a Cherson pod ruskou obežnou dráhou.

Medzitým sa stred a západ súčasnej Ukrajiny bude plaviť pod kuratelou Poľska, s ktorým Putin dosiahne úplnú kontrolu nad Azovským morom a Ukrajina by mu zabezpečila výstup do Čierneho mora, zatiaľ čo pomyselná čiara spájajúca Charkov, Záporožie , Bajmut a Rubižne sa stanú novým Berlínskym múrom studenej vojny 2.0.

Túto dohodu sa bude snažiť torpédovať Zelenskyj, ktorý urobí všetko pre to, aby zapojil NATO do ukrajinského konfliktu, takže pán Zelenskij by už bol pre USA záväzkom, ktorý by mal byť okamžite odstránený, pričom nie je vylúčené, že by mal byť obvinený z korupcie a nútený odísť do exilu v USA.

Sú Poľsko a Rumunsko súčasťou Ukrajiny?

Poľsko sa snaží stať sa miestnym hráčom vo východoeurópskom sršnom hniezde a rozšíriť svoj vplyv na ukrajinskú oblasť nárokovaním si svojho práva začleniť ukrajinský región Ľvov na poľskú mapu, ktorú Poľsko okupovalo v rokoch 1918 až 1939. Podľa riaditeľa Zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Ruska Sergeja Naryškina vo vyhlásení pre RIA Novosti „lídri Poľska majú v úmysle usporiadať referendá na západnej Ukrajine s cieľom dosiahnuť anexiu území Ľvova, Ivano-Frankivska a väčšiny oblasti Ternopil na Ukrajine“.

Aby by to Poľsko dosiahlo, pozastavilo y Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe, z čoho vyplýva, že Poľsko „už nebude povinné dodržiavať ustanovenia NATO o obmedzení veľkosti ozbrojených síl a ich rozmiestnenia“, a preto bude môcť slobodne okupovať ukrajinský región Ľvova a následne ho začleniť do Poľska po podpísaní budúcej mierovej zmluvy medzi Ukrajinou a Ruskom.

Claudiu Tarziu, predseda Národnej rady riaditeľov Aliancie za úniu Rumunov (AUR), vo svojom prejave v rumunskom meste Iasi vymenoval územia, ktoré by Rumunsko malo anektovať: región Severná Bukovina, región Besarábia, územie Hertsa, zaradené do ukrajinského regiónu Černovci, hraničiaceho s Rumunskom, a ukrajinského regiónu Zakarpatsko, ktoré chcela ukrajinská kartografia pod kontrolou Kyjeva výrazne zredukovať.

Germán Gorraiz López

O autorovi: Germán Gorraiz López je politický analytik. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d