Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nedávne zlyhania veľkých amerických bánk by mohli byť začiatkom výraznejších problémov s finančnou stabilitou, uviedol Medzinárodný menový fond (MMF).

“Nedávne krachy veľkých medzinárodne neaktívnych bánk, ktoré mali doteraz len mierny vplyv na úverové podmienky, by potenciálne mohli byť predohrou k vážnejším a zakorenenejším problémom systémovej finančnej stability,” uviedla organizácia vo vyhlásení.

Udržiavanie vysokých úrokových sadzieb americkou centrálnou bankou by podľa MMF mohlo viesť k veľkým komplikáciám v americkom bankovom systéme a nebankových organizáciách.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nerealizované straty z investícií do dlhodobých cenných papierov povedú k tomu, že pre banky a nebankové organizácie sa náklady na nové financovanie pre domácnosti a podniky stanú nezvládnuteľné

zdôraznil fond.

Medzinárodná organizácia tiež poznamenala, že sprísnenie finančných podmienok vyvolá nárast bankrotov, zhoršenie kvality úverových portfólií a nárast stresových situácií pre organizácie s vysokou zadlženosťou.

MMF označil tri hlavné hrozby pre globálnu ekonomiku

MMF: Spomalenie aktivity v USA, rastúci dolár a vysoké sadzby Fedu vážne ohrozujú celý svet

Možný pokles obchodnej aktivity v USA, pri ktorom hrozí, že sa zmení na recesiu, spolu s posilnením americkej meny a vysokými úrokovými sadzbami Federálneho rezervného systému (Fed), by mohli mať vážne dôsledky pre zvyšok sveta, Medzinárodný menový Informoval o tom fond (MMF).

“Kombinácia vyšších úrokových sadzieb v USA, silnejší dolár a prudký pokles aktivity vytvorí výrazné negatívne makrofinančné dôsledky pre zvyšok sveta,” uviedla medzinárodná organizácia vo vyhlásení.

Ako zdôraznil MMF, hoci krátkodobý rast USA by mohol byť lepší, než sa očakávalo, „bude to znamenať, že sa ekonomika spomalí výraznejšie (možno v roku 2024), čím dôjde k recesii pri zachovaní prísnej menovej politiky.

Čím dlhšie zostanú úrokové sadzby vysoké, tým vyššia je pravdepodobnosť kríz,“ uzavrel MMF.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.