Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Med s mliekom je sladký liek, ktorý mnohí poznajú už od detstva. Teplý chutný mliečny nápoj sa ponúka predovšetkým dospelým a deťom pri nádche a kašli.

Voňavý produkt z včelnice je sám o sebe chutný a zdravý. Často však kombináciou s inými prísadami alebo bylinkami môžete získať niečo nové. To zlepšuje vlastnosti každého komponentu. A výsledok ich kombinovaného použitia je oveľa pôsobivejší. Prirodzený efekt synergie funguje rovnako na príklade medu a mlieka. Produkt z včelnice dopĺňa mliečny nápoj bohatý na minerály a vitamíny o príjemnú sladkosť a nové prospešné vlastnosti. Mlieko s medom nie je potrebné piť len vtedy, keď ste chorí. Tento lahodný nápoj je vždy užitočný. A môžete ho piť každý deň.

Terapeutické využitie antibakteriálnych, antioxidačných, protiplesňových, protizápalových, hodnotných dietetických zložiek medu sa do značnej miery zhoduje s jeho využitím v alternatívnej medicíne. Med sa predpisuje spravidla v kombinácii s liekmi a fyzioterapeutickými postupmi v klinickej praxi kožných a chirurgických ochorení spojených s tvorbou vredov a rán, pri ochoreniach dýchacieho systému (vrátane infekčných) a gastrointestinálneho traktu.

Mlieko obsahuje aj veľké množstvo komplexu vitamínov: D, A, B, C, E, cenné mikroelementy a minerály, tuky, živočíšne bielkoviny, kyseliny, ľahko stráviteľný vápnik, ktorý ovplyvňuje stav krvi a kostrového .

Čo ovplyvňuje mliečno-medový nápoj

Tradičná medicína považuje mliečny nápoj s prídavkom medu predovšetkým ako doplnok k hlavnej liečbe, ako spôsob zlepšenia pohody a podpory oslabeného organizmu pri respiračnom, vírusovom alebo inom ochorení prirodzenou cestou bez následkov pre telo.

Mlieko s medom obohatené o užitočné látky samozrejme posilňuje imunitu, pomáha zmierniť alebo úplne odstrániť niektoré bolestivé prejavy. Ani takéto účinné „zjednotenie“ dvoch produktov však nedokáže ochrániť telo pred škodlivými baktériami a vírusmi na 100 %. A ešte viac, horúci mliečny nápoj s medom nemôže drasticky ovplyvniť príčinu ochorenia a priebeh jeho priebehu. To sa dá dosiahnuť špeciálne predpísanou terapiou a liekmi vybranými lekárom, ktoré potláčajú špecifické typy patogénov. Vo všetkých uvažovaných príkladoch použitia medu s mliekom na liečebné účely sa budeme držať tohto stanoviska.

Teplé mlieko s medom na prechladnutie a kašeľ

Recept z ľudovej lekárničky, na ktorý si mnohí spomenú už pri prvom náznaku prechladnutia, je horúce mlieko s medom a maslom. Tento nápoj ako doplnok k hlavnej liečbe možno použiť pri prechladnutí, bronchitíde, kašli, chrípke. Nasýtenie tela vitamínmi a liečivými látkami, posilnenie imunitného systému, sladká zmes mlieka a medu môže byť užitočná pre oslabený organizmus.

Vedecké štúdie potvrdzujú, že ak kombinujete med a mlieko, pomáhajú vyrovnať sa nielen s uvedenými chorobami, ale aj so zlatým stafylokokom. Klasický recept na mlieko s maslom a medom na kašeľ a bronchitídu: pridajte 1 čajovú lyžičku masla do teplého mlieka a 1 – 2 lyžičky medu. Tento nápoj je obzvlášť účinný pri dlhotrvajúcom suchom kašli a bolestiach hrdla.

Ako to funguje: med pôsobí na choroboplodné baktérie, mobilizuje telesné sily, mlieko funguje ako celkové tonikum, maslo zjemňuje zapálené sliznice a hrdlo. To všetko spolu pôsobí ako protizápalový a dekongestantný prírodný prostriedok, ktorý pomáha odstraňovať hlien z priedušiek. Maximálny účinok možno dosiahnuť, ak si dáte medový nápoj na samom začiatku ochorenia.

Recept na kašeľ z medu a mlieka, ktorý je možné pripraviť pre dieťa

Klasický mliečno-medový kokteil je vhodný od určitého veku aj pre deti. Tento nápoj však môžete urobiť ešte chutnejším a zdravším, ak doň pridáte banánové pyré.

Takýto nápoj pomáha rýchlejšie vyčistiť hrdlo. Vitamín C, ktorý sa nachádza v banánoch, podporuje tvorbu interferónu, ktorý zabraňuje prenikaniu baktérií a vírusov do zdravých buniek. Ale nemôžete piť horúce mlieko s medom pri zvýšených teplotách.

Mliečno-medový nápoj s olejom na bolesť hrdla, faryngitídu, tracheitídu

Rôzne možnosti mliečnych a medových zmesí v kombinácii so základným lekárskym ošetrením pomáhajú rýchlo zmierniť bolesť, vyčistiť sliznicu hrdla, upokojiť podráždenie a posilniť celkovú a lokálnu imunitu.

Okrem mlieka, medu, masla môžu byť do liečivej zmesi pridané ďalšie zložky. Na prípravu nápoja na angínu, tracheitídu, faryngitídu potrebujete 1 lyžičku masla na pohár mlieka, 2 – 3 lyžičky medu, 2 lyžičky nesýtenej minerálnej vody.

Mlieko s medom na tuberkulózu a zápal pľúc

Pri liečbe týchto zložitých a nebezpečných chorôb sa mlieko s prídavkom medu v hlavnej liečbe liekom používa ako pomocná všeobecná posilňujúca terapia na rýchle zotavenie. Na prípravu obľúbeného ľudového lieku na liečbu tuberkulózy sa do medu a mlieka často pridáva jazvečí tuk a maslo.

Šálka ​​teplého kokteilu s medom ráno povzbudí a dodá energiu na celý deň.

Takýto príjemný spôsob zvýšenia efektivity a zlepšenia celkovej pohody je vhodný pre všetkých: starších ľudí, deti, dospelých. Mliečne bielkoviny, ktoré sa pri trávení premieňajú na základné aminokyseliny a enzýmy, tvoria prevažnú časť ľudskej stravy. Prebytočné bielkoviny z mlieka sa okysličujú a tvoria zásobu životnej energie. Med, obohatený o sacharidy, stimuluje metabolizmus.

Výhody kombinácie medu a mlieka na trávenie a žalúdočné problémy

Problémy ako zápcha, nadúvanie, ak aj úplne neodstráni, tak aspoň zmierni ich následky pravidelné používanie mlieka s medom.

Sacharidy v mede s prebiotickými vlastnosťami sú fermentované ochrannou črevnou mikroflórou. Obohatené o mliečne bifidobaktérie stimulujú životne dôležitú aktivitu prospešnej mikroflóry, ktorá sa podieľa na tráviacom procese a normalizuje bakteriálnu rovnováhu v čreve. Horúce mlieko s maslom a medom je však kontraindikované pri exacerbácii chronických gastrointestinálnych ochorení.

Med s mliekom na nespavosť a nervové poruchy

Pohár teplého mlieka s lyžicou medu dokáže poraziť nespavosť bez liekov. Existuje vedecký základ pre to, ako to funguje. Med zvyšuje produkciu inzulínu, ktorý zase pomáha rýchlejšie uvoľňovať tryptofán, látku nachádzajúcu sa v mliečnych výrobkoch.

S jeho aktívnym uvolňovaním človek zažíva stav ospalosti, čo pomáha rýchlejšie zaspať. Po určitom čase sa tryptofán rozkladá na melatonín a serotonín. Ale zvyčajne v tomto čase už osoba zaspáva. Okrem toho, že mliečny nápoj s medom pôsobí ako mierna prírodná tabletka na spanie, pomáha uvoľniť sa pri emočnej nestabilite a depresii.

Med a mlieko pre silné kosti

Vedecké štúdie preukázali výhody medového kokteilu pri prevencii zápalových procesov v kĺboch ​​a osteoporóze. Med pomáha takmer o 50 % efektívnejšie vstrebávať vápnik z mlieka tkanivom kĺbov a kostí a tiež transportuje živiny získané z potravy do celého tela.

Výhody mliečno-medového nápoja pre starších ľudí

Mnoho národov starovekých civilizácií neoznačovalo nápoj vyrobený z medu a mlieka inak ako „elixír života“. Pili ho v nádeji, že si čo najdlhšie zachovajú vitalitu, predĺžia mladosť a zdravie.

V skutočnosti sú antioxidačné vlastnosti medovo-mliečnej zmesi teraz dokázané vedou. V tomto tandeme, samozrejme, hlavná úloha patrí vysokokalorickému medu, ktorý je plne absorbovaný telom, normalizuje prácu gastrointestinálneho traktu, srdcového svalu, zlepšuje metabolizmus a spánok. Obsahuje látky, vďaka ktorým sú starecké škvrny a vrásky menej nápadné, spomaľujú starnutie pokožky. Mlieko pôsobí aj ako príjemná sprievodná zložka.

Prostriedok z ľudovej lekárničky sa používa nielen ako chutný a zdravý produkt, ale aj na vonkajšie kozmetické procedúry. Ich účinnosť bola overená tisíckami rokov skúseností.

Mlieko s medom môžu piť aj deti a tehotné ženy.

Osobitnú pozornosť si zaslúži otázka používania mlieka s medom deťmi a budúcimi matkami.

Lahodný kokteil s vysokým obsahom vápnika pomôže žene pri nosení dieťaťa chrániť zuby pred zničením, zachovať vlasy, nechty a formovať správnu a zdravú kostrovú sústavu nenarodeného bábätka. Okrem toho s medom a mliekom vstupuje do tela veľa vitamínov, mikroelementov a látok potrebných na posilnenie imunitného systému.

Ale bez ohľadu na to, aký užitočný a úžasný je tento alebo ten produkt, vždy existuje riziko, že si ublížite. Tehotné ženy by mali liek mliečny med používať opatrne a s mierou, ak:

 • nie sú žiadne kontraindikácie zo zdravotných dôvodov;
 • ak neexistuje žiadna alergia na produkty z včiel a individuálna intolerancia laktózy.
 • ak sa užívanie medu s mliekom užíva pravidelne, je potrebná konzultácia s lekárom.

Med nie je kontraindikovaný, ak nie je individuálna intolerancia, aj pre deti. Existujú potvrdené fakty, kedy sa med používal ako sladidlo pri umelom kŕmení dojčiat. A tiež ako mierne sedatívum a preháňadlo.

Tradičným názorom, ktorý dodržiavajú odborníci na detskú výživu, je dávať deťom od 3 rokov med a pridávať ho po lyžičke do mlieka, kaše, tvarohu. A kravské mlieko – pre deti od 1 roka.

Mliečno-medový nápoj obsahuje komplex stopových prvkov, vitamínov a ďalších látok potrebných pre plnohodnotný vývoj dieťaťa. Med, a v menšej miere aj mlieko, nemá takmer žiadne kontraindikácie. Oba tieto produkty nie sú návykové.

Napriek tomu je alergénnosť týchto produktov pomerne vysoká. Môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Preto skôr, ako začnete podávať tieto produkty svojmu dieťaťu, možno sa budete musieť poradiť s lekárom.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Samozrejme, med aj mlieko sú veľmi užitočné. Existujú však dôvody, prečo by ste ich mali prestať používať, aby ste nepoškodili svoje zdravie:

 • Mliečny nápoj s medom by sa mal vylúčiť zo stravy, ak ste alergický na včelí produkt alebo bielkovinu kravského mlieka;
 • Neodporúčame používať med na určité choroby, najmä na cukrovku;
 • Nemôžete si vziať mliečny nápoj pri vysokej teplote;
 • Alergická rinitída, začervenanie kože, slzenie, hnačka môže byť spôsobená nekontrolovaným používaním tohto nápoja;
 • Jedovatá látka hydroxymetylfurfural, ktorá sa uvoľňuje pri zahriatí mliečno-medovej zmesi nad 60 stupňov, môže organizmu ublížiť.

Ako pripraviť nápoj z medu a mlieka.

Aby mliečno-medový kokteil skutočne prospel, musí sa konzumovať teplý. Med sa nemôže rozpúšťať vo veľmi horúcom a ešte viac vo vriacom mlieku. Alebo ho zohrievať spolu s mliekom na vysokú teplotu. Stratí svoje užitočné vlastnosti. Navyše v horúcom mlieku med uvoľňuje škodlivé látky.

Základný recept na nápoj: pohár teplého mlieka bude vyžadovať 1 – 2 čajové lyžičky medu.

Obsah kalórií a nutričná hodnota mlieka s medom.

Hlavným zložením mliečno-medového nápoja sú sacharidy, bielkoviny, tuky. Ukazovatele nutričnej hodnoty a obsahu kalórií tohto produktu závisia od obsahu tuku v mlieku, od druhu medu. Napríklad tmavé odrody medu sú považované za viac kalorické a výživnejšie, zatiaľ čo svetlé odrody sú ľahšie.

Obsah kalórií v mliečnych nápojoch s medom je pomerne nízky – v priemere 72 kcal/100 g. Obsahujú však sacharidy vo veľkom množstve. A to by sa malo brať do úvahy u ľudí s nadváhou a cukrovkou.

Mliečno-medový koktail na chudnutie

Predpokladá sa, že procedúry s medom a mliekom zmierňujú opuchy a pomáhajú schudnúť. Na tento účel sa v diétnej terapii používajú nápoje pripravené na mliečnej báze s medom s rôznymi prísadami.

Kokteil na spaľovanie tukov, ktorý stimuluje metabolizmus a znižuje chuť do jedla, si môžete pripraviť pridaním 1 lyžičky medu do šálky teplého mlieka a 1/3 lyžičky škorice, alebo ½ lyžičky nasekaného koreňa zázvoru a štipky kurkumy.

Med s mliekom v kozmeteológii

Prírodná alebo bio kozmetika, vrátane použitia mlieka a zmäkčujúcich vlastností medu, jeho bioaktivačných a fytohormonálnych zložiek, schopnosti zlepšovať výživu pokožky, je zaradená do skupiny elitných produktov starostlivosti o pleť.

Kozmetika na báze medu s optimálnym indexom kyslosti je dokonale kombinovaná s ľudskou pokožkou bez toho, aby spôsobovala vedľajšie účinky. Med sa používa v pleťových maskách ako súčasť oleja, tvarohu, mliečnych zmesí, vo fytokompozíciách. Je obsiahnutý, a celkom oprávnene, v mnohých krémoch.

Med a mlieko pre problematickú a normálnu starostlivosť o pleť

V receptoch na akné, čierne bodky, vredy, sa na báze mlieka s medom využívajú čistiace a antimikrobiálne vlastnosti týchto produktov.

Maska pre suchú pokožku

Mliečna maska ​​na báze medu a tvarohu robí pokožku pružnou, hydratuje ju, odstraňuje nadmernú suchosť a vyhladzuje jemné vrásky. Na jeho prípravu je potrebné zmiešať v miske 1 polievkovú lyžičku tvarohu, 2 lyžičky medu a 50 ml mlieka. Do receptúry je možné pridať ďalšie prísady. Napríklad trochu ľanového oleja, banánové pyré.

Tvarohovo-medová zmes nie je vhodná pre mastnú pleť.

Maska proti vráskam

Na vyriešenie tohto problému kozmetológovia odporúčajú masku so žĺtkom a medom. Na jeho prípravu budete potrebovať žĺtok z jedného vajca, 1 polievkovú lyžičku medu, 3 – 5 kvapiek marhuľového, alebo mandľového oleja. Výsledná zmes sa aplikuje po dobu pol hodiny na tvár kozmetickým štetcom. Neodporúča sa robiť masky s takýmto zložením s rozšírenými cievami na koži.

Výživná maska ​​na vlasy

Zmes sa pripraví z medu (2 lyžice), mlieka (2 lyžice), jedného žĺtka, kokosového oleja (1/2 lyžičky) a škorice (1/2 lyžičky). A nanesie sa na hodinu na mokré vlasy. Prípravok z prírodných surovín pomáha zbaviť sa lupín, zlepšuje prekrvenie a výživu pokožky, dodáva vlasom objem a lesk.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: