Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.

Bývalý sudca si dokonca myslí, že je možné, že naši liberáli sa chodia radiť za oceán. Ich misia podľa neho však až taká úspešná nebola.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Miroslav Radačovský nazval svoj najnovší komentár „Misia Šimečku a europoslanca Hojsíka v Bruseli až taká úspešná nebola“. Podľa neho Šimečka a europoslanec Hojsík, zrejme inšpirovaní Grigorijom Mojsejevičom Mesežnikovom, vo svojich najnovších statusoch vyzývajú občanov do ulíc. Tiež podľa neho jasajú nad tým, ako bola ich zahraničná misia v Bruseli úspešná v súvislosti so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry a novelou Trestného zákona.

Podľa Radačovského sa dvaja Slováci tešia, aké miliardové škody Slovensku hrozia, pokiaľ stanovisko Európskej komisie Slovensko nebude rešpektovať. Až taký úspech však v boji proti legitímnej vláde Slovenska to podľa nášho europoslanca nebol. „Mierne povedané, Šimečka a europoslanec Hojsík zavádzajú,“ informuje bývalý sudca.

„EK v liste podpísanom eurokomisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom a eurokomisárkou pre vnútorné záležitosti Ylvou Johanssonovou, v utorok 05.12. požiadala (nie nariadila alebo prikázala) ministra spravodlivosti SR Borisa Suska, aby slovenská vláda zatiaľ nepokračovala v novelizácii Trestného zákona a zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry,“ informuje europoslanec.

Podľa Radačovského nevyzvala EÚ Slovensko, aby novelizáciu a zrušenie Špeciálnej prokuratúry neprijala. Len nechce, aby sa tak udialo v zrýchlenom konaní, bez riadnej konzultácie so zainteresovanými stranami na vnútroštátnej a európskej úrovni.

A nielen to. Podľa bývalého sudcu, dokonca si EK „umýva ruky“ a ani odporúča zamýšľané legislatívne zmeny konzultovať s Benátskou komisiou Rady Európy. „Rada Európy, ktorú si nezainteresovaní môžu mýliť s Radou Európskej únie, prípadne s Európskou radou, nie je totiž inštitúciou EÚ.

Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom?

„Tvrdenia Šimečku a europoslanca Hojsíka o akomsi veľkom úspechu, spočívajúceho v tom, že EK listom akoby čosi nariadila slovenskej vláde ich zásluhou, nie je taká, ako to verejne prehlasujú. Jednoducho ide len o odporúčajúci list, nie zaväzujúce rozhodnutie,“ vysvetlil europoslanec a dodal, že v liste EK sa nič nehovorí o tom, aby tieto odborné legislatívne zmeny opozícia riešila vyzývaním občanov do ulíc a na námestiach.

„Čo tým vlastne opozícia sleduje? Aby do ulíc vyšli aj tí občania, čo podporujú vládnu koalíciu a nastal by tu akýsi boj medzi Slovákmi navzájom? Toto EK určite Šimečkovi a Hojsíkovi neporadila. Takto sa, Maťko a Miško, legislatívne zmeny uskutočňované občanmi zvoleného parlamentu a vlády SR, neriešia,“ obracia sa europoslanec na dvoch Slovákov.

Miroslav Radačovský podozrieva liberálov ešte z niečoho ďalšieho. „A možno ste sa boli poradiť u inej inštitúcie. Tej, so sídlom za oceánom. A tam sú na majdany, prevraty a nepokoje, zvlášť špecialisti. Avšak je to v rozpore s Vašimi heslami o novej politike bez nenávisti, pod heslom „slušne a odborne“,“ uzavrel JUDr. Radačovský.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d