Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo obrany komentovalo incident s ožratými vojakmi armády USA vo zvolenskej samoobsluhe: „Spor medzi americkými vojakmi vo Zvolene evidujeme, ale nie tak, ako je prezentovaný“

Jeden z agresívnych amerických vojakov kládol aktívny odpor a rozhadzoval rukami smerom k policajtom, ktorí použili donucovacie prostriedky.

Poriadne podgurážení príslušníci americkej armády spôsobili rozruch v jednej zo zvolenských predajní. V čase svojho voľna tam prišli traja a hlučne medzi sebou komunikovali. Podľa očitého svedka sa medzi nimi strhla hádka a začali sa biť. Jeden z nich privolaným policajtom vulgárne nadával a vykrikoval, že všetkých zabije.

O udalosti, ktorá sa odohrala v nedeľu večer, Zvolenčania živo diskutovali na sociálnych sieťach. Reč bola o agresívnych amerických vojakoch, ktorí znovu útočili. Zasahovala vraj pri tom polícia, ktorá musela voči jednému použiť donucovacie prostriedky. Viacerí spomenuli, že incident zachytila aj kamera.

„Môže sa stať komukoľvek, že to preženie s alkoholom, ale asi by to teraz nemal byť americký vojak z Lešti. Tí nech si pijú tam hore, aby ich nikto nevidel,“ mieni Ivana. Ďalšia diskutujúca sa pýtala, čo konkrétne sa tam vlastne stalo.

To isté sme sa chceli dozvedieť aj my. Vybrali sme sa teda priamo do predajne Billa, ktorá sa nachádza v mestskej časti Zlatý potok – práve tam sa nepríjemnosť odohrala. Zamestnanci sa ale k situácii vyjadriť nechceli. Oslovili sme teda hovorkyňu spoločnosti Kvetoslavu Kirchnerovú.

„Na našej predajni vo Zvolene prebiehala expresívnejšia výmena názorov medzi zákazníkmi. Keďže hlučnejšia skupina ovplyvňovala komfort nakupovania ostatných zákazníkov, privolali sme policajnú hliadku, ktorá ich vyviedla z predajne. Nedošlo k žiadnemu fyzickému útoku, išlo o slovnú výmenu názorov,“ reagovala stručne Kircherová.

Natrafili sme však aj na očitého svedka, ktorý celý incident videl. „Bol som tam okolo pol ôsmej večer. Traja muži, z nich jeden černoch, sa po anglicky hádali. Potom sa aj bili. Jeden z nich skončil na zemi. Opití boli ako dogy,“ priblížil Zvolenčan v stredných rokoch. Žiadne škody tam podľa neho nespôsobili. „Ale boli otravní, naozaj veľmi kričali. V podstate vrieskali,“ podotkol znechutene.

„Prišli sem mestskí policajti, ktorých zavolal SBS-kár. Rázne ich spacifikovali – dali im ruky za chrbát a vyviedli von. Tam s nimi počkali na štátnych a vojenských policajtov. Pred predajňou to bol hotový cirkus, pozeralo sa na to veľa ľudí,“ uzavrel svedok.

Polícia sa k incidentu vyjadrila len stručne. „V danom prípade odporúčame kontaktovať ministerstvo obrany,“ reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Keďže na mieste zasahovali aj mestskí policajti, kontaktovali sme tiež hovorcu zvolenskej samosprávy Martina Svatušku. Ten potvrdil, že v nedeľu večer bola hliadka vyslaná preveriť telefonické oznámenie.

„O údajnej fyzickej potýčke v priestoroch jedného z nákupných stredísk,“ ozrejmil Svatuška. „Po príchode oslovil členov hliadky pracovník SBS s tým, že v prevádzke sa nachádzajú tri osoby, ktoré medzi sebou hovoria anglickým jazykom. Sú hlučné a je možné, že medzi nimi dôjde k fyzickej potýčke,“ pokračoval hovorca.

„Mestskí policajti ihneď po vstupe do prevádzky zaregistrovali krik a snahu o vzájomné fyzické napádanie dvoch osôb, ktoré na seba kričali v anglickom jazyku. Vyzvali ich, aby upustili od tohto konania, po čom obe osoby začali spolupracovať s mestskou políciou,“ priblížil Svatuška.

„Pri kontrole dokladov zistili, že ide o cudzích štátnych príslušníkov a vojakov zahraničnej armády, ktorí boli následne odovzdaní privolanej hliadke štátnej polície,“ dodal.

Na internete koluje aj policajný písomný záznam, z ktorého sa dá „vylúštiť“, že štátni policajti prišli v nedeľu večer do dotknutej predajne na preverenie oznámenia. Po ich príchode sa tam už nachádzali mestskí policajti, ktorí mali pred budovou vyvedené dve osoby.

„Mestskí policajti pred našim príchodom zistili, že sa jedná o príslušníkov americkej armády, v čase preverenia v osobnom voľne. Dvaja javili známky požitia alkoholu. Nachádzala sa tam s nimi aj tretia osoba, ktorá s nami komunikovala v anglickom jazyku,“ uviedli v zázname s tým, že išlo o nadriadeného dvoch previnilcov.

„On sa ich snažil oboch na mieste ukľudňovať. Predložil aj identifikačnú kartu člena vojenskej misie. Štvrtý prítomný vojak americkej armády sedel po celý čas v zaparkovanom aute. Bol kľudný, do žiadnej konverzácie sa nezapájal,“ zhodnotili policajti. Spomenuli tiež pracovníka SBS, ktorý im priblížil, čo sa odohralo pred ich príchodom.

„Následne, už počas našej prítomnosti, vyvedené osoby vonku, na verejnosti pred predajňou, neustále na seba kričali v anglickom jazyku a boli voči sebe agresívne,“ poznamenali. Pokračovali, že jeden z výtržníkov mal hodnosť staff sergeant (štábny seržant), ročník 1995.

„Tento sa po výzvach prítomných policajtov v anglickom jazyku ukľudnil. Druhý z nich však svoju agresiu začal stupňovať. Po výzve odmietal uviesť svoju totožnosť ako aj žiadne údaje o svojej osobe,“ prečítali sme si v zázname. V angličtine mu vysvetlili, že na základe jeho konania bude predvedený na ich obvodné oddelenie. Následne začal búchať päsťou o bočný panel prístrešku pre nákupné košíky, kde ho opakovane vyzývali, aby prestal, ale nerešpektoval to.

Vojak stále kládol aktívny odpor a rozhadzoval rukami smerom k policajtom, ktorí použili donucovacie prostriedky. „Hmaty a chvaty, nakoľko bolo potrebné zabrániť mu úmyselne poškodzovať majetok,“ zdôvodnili. Vzápätí opísali, ako ho spútali a odviedli na obvodné oddelenie. Tam policajtom vulgárne nadával, padli aj slova o tom, že všetkých zabije.

Krátko po deviatej večer sa tam dostavil príslušník Vojenskej polície Českej republiky. Išlo o veliteľa prebiehajúcej vojenskej misie v Lešti, ktorý prišiel aj s veliteľom dotknutých vojakov. Ten im poskytol potrebné údaje totožnosti predvedenej osoby.

„V ich prítomnosti bola vykonaná dychová skúška s pozitívnym výsledkom,“ uzavreli policajti v uniknutom úradnom zázname. Obvodné oddelenie vojaci opustili krátko po pol desiatej večer.

Na incident sme sa pýtali aj ministerstva obrany. „Spor medzi americkými vojakmi vo Zvolene evidujeme, ale nie tak, ako je prezentovaný. Uvedení vojaci vzájomnou slovnou potýčkou neohrozovali a neútočili na verejnosť, nespôsobili žiadne škody na zdraví ani majetku,“odpovedal nám komunikačný odbor rezortu.

„Napriek tomu vnímame snahu celú vec účelovo zveličiť. S americkou stranou komunikujeme o opatreniach, aby sa takáto situácia neopakovala, lebo vrhá zlé svetlo na všetko dobré, čo spojenci robia pre našu spoločnú obranu,“ dodal rezort.

O incidente informovali medzi prvými podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha a europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík.

„Toto sem dovliekol Naď. Toto podpísala Čaputová. Toto je výsledok Obrannej dohody s USA,“uviedol Blaha.

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: