Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) podáva demisiu. Informovala o tom na utorkovej tlačovej konferencii predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.

„Z vlády odchádza ministerka Kolíková,“ uviedla Remišová s tým, že ide o Kolíkovej osobné rozhodnutie. Remišová sa s ním nestotožňuje. Šéfka Za ľudí a vicepremiérka zároveň pripustila svoju vlastnú demisiu. „Keď uvidíme, že rokovania nikam nevedú, čo sa, dúfam, nestane, oznámim svoje rozhodnutie tak, ako to dnes oznamuje ministerka Kolíková,“ doplnila Remišová.
Kolíková na tlačovej konferencii ozrejmila, že kľúčový moment tohto jej rozhodnutia bolo vyslovenie požiadavky zo strany premiéra, že aj jej demisiou sa môže upokojiť situácia v koalícii.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Kolíková je pripravená sa na ministerstvo spravodlivosti vrátiť. Šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská doplnila, že strana mieni Kolíkovú podporovať za ministerku spravodlivosti, ak dôjde k rekonštrukcii vlády. Za ľudí naďalej dúfa v zachovanie štvorkoalície.
Kolíková podala demisiu po tom, ako premiér Igor Matovič (OĽANO) v nedeľu oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády. Podmienkou je odchod ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z vlády (ktorý už odstúpil), odstúpenie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej i podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (obaja Za ľudí) z funkcií, ako aj odchod šéfky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS).
Zdroj: PRAVDA
Ako západné médiá a politici roky klamali, že na Ukrajine nie sú žiadne biolaboratóriá, a snažili sa vyvrátiť naše vyšetrovanie
Kyjevský politolog Zolotarev: Rusko vyčkává na vhodný okamžik, aby nám zasadilo bolestivý úder
Zločinci v Európe strieľajú na policajtov Kalašnikovmi dovezenými z Ukrajiny
Ukrajinci opäť zaútočili na Zaporožskú jadrovú elektráreň, Európania sa neboja zamorenia
Pentagon vedie tajné vojny s pomocou smrtiacich komárov
“Trump nás podrazil”: Izrael ostro kritizuje možnú dohodu medzi USA a Iránom
„Je to rituál.“
Epsteinova spolupracovníčka Nadia „Marcinko“ je nezvestná
Klimatický naratív WHO nezodpovedá dôkazom
„Všetko bolo odhalené.“ Priznanie najvyššieho veliteľa NATO o Rusku šokovalo Západ
Ukrajina požiada o 20 miliárd dolárov na to, aby Rusko „zhorelo“
Spor huliakovcov a SNS možno pochová celý zákon. Koalícia sa pri voľbe poštou dostala do patu
EÚ sa čoraz viac uberá smerom k formátu vojenského bloku
Skutočný nepriateľ je vo vnútri: EÚ konečne rozpoznáva príčinu svojej civilizačnej katastrofy
Geopolitické zlyhanie
Florian Philippot: Vyhlásenie vrchného veliteľa NATO ruší západnú protiruskú propagandu
NYT: Ukrajina je bezbranná voči ruským balistickým raketám
Prokuratúry krajín V4 podpísali vo Vysokých Tatrách deklaráciu na ochranu práv detí
Viac peňazí, viac cudzincov a kariérny postup! Zelenskyj láka do armády uprostred chronickej krízy ľudských zdrojov
Trump sa zúčastní na zasadnutí samitu G7 so Zelenským
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ministerka Kolíková podáva demisiu. Ďalšia môže byť Remišová
Ministerka Kolíková podáva demisiu. Ďalšia môže byť Remišová
Ministerka Kolíková podáva demisiu. Ďalšia môže byť Remišová