Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) reaguje na vyjadenia opozičných politikov, ktorí na margo toho, že Slovensko sa malo na valnom zhromaždení WHO disasociovať od aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov, tvrdia, že tento krok v je svetovou hanbou.

Dolinková je znepokojená

„So znepokojením sledujem diskusiu, ktorá sa týka Slovenskej republiky vo vzťahu k Svetovej zdravotníckej organizácii. Vo verejnosti zarezonovala informácia, že slovenská delegácia, ktorej personálne zloženie bolo odkomunikované a odsúhlasené vládou, sa ako jediná na rokovaní so Svetovou zdravotníckou organizáciou disasociovala od aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov, ktoré sú známe pod skratkou IHR. Na týchto nových predpisoch sa minulý týždeň dohodlo 188 štátov sveta a členov WHO.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Pozorne vnímam vnútropolitickú aj odbornú diskusiu, ktorý tento postoj vyvolal. Rozhodla som sa, aby tento úzko odborný problém zanalyzovali a posúdili všetci tí, ktorí k nemu majú čo povedať. Odborníci.

Ministerka avizuje kroky

„Posilním a rozšírim súčasnú, vládou schválenú medzirezortnú pracovnú skupinu, ktorá bola zriadená po prijatí pôvodných a stále platných medzinárodných zdravotníckych predpisov, o odborníkov naprieč rezortmi a zainteresovanými skupinami. Jej úlohou bude v najbližšom období detailne a odborne vyhodnotiť aktualizované dokumenty, ktoré pripravila WHO a následne jej zistenia budem prezentovať na rokovaní vlády.” Povedala ministerka zdravotníctva.

„Uvedomujem si negatívnu skúsenosť, ktorú má Slovenská republika s bojom proti covidu, uvedomujem si ako tí čo dnes hlasno kričia sú zodpovední za vyše 20 000 zbytočných obetí, ako sa nielen v rámci nášho štátu, ale aj celej EÚ nakupovali vo veľkom vakcíny. To však nemôže byť prekážkou, aby sme racionálne posudzovali medzinárodné postupy a podnety, ktoré prichádzajú z vonka. Musíme opatrne a prezieravo pristupovať k novým výzvam, aby sme boli schopní čeliť prípadným zdravotným rizikám v budúcnosti. Slovenská republika je právoplatným členským štátom WHO a ako ministerka zdravotníctva považujem za kľúčové, aby sme svoje členstvo vnímali v kontexte všetkých svojich práv a povinností.” Dodáva Dolinková.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.