Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Denník E (ekonomické spravodajstvo Denníka N) v piatok uverejnil článok v súvislosti so zavedením procedúry nadmerného deficitu zo strany Európskej komisie pod názvom „Hlavným vinníkom zlého hospodárenia štátu sú Fico a Kamenický“.

Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD) sa ostro ohradil voči týmto nehoráznym klamstvám, ktorými je progresívny denník N už povestný.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Keď ministerstvo financií oznámilo, že sa slovenské verejné financie dostanú pod sprísnený dohľad Európskej komisie, už v nadpise tvrdilo, že to zavinili bývalé vlády. Na ministerstve financií pritom dobre vedia, že významný podiel viny nesie aj súčasná vláda vedená Smerom. Brusel pri rozhodovaní o takzvanej procedúre nadmerného deficitu bral do úvahy nielen vlaňajší, takmer 5-percentný schodok, za ktorý je zodpovedná bývalá koalícia, ale aj to, že kabinet Roberta Fica dieru v rozpočte zväčšil na takmer 6 percent HDP, napríklad zvýšením 13. dôchodkov,“ píše denník E.

Bohapusté lži

„Keď mi kolega poslal tento článok, fakt ma to zdvihlo zo stoličky, a to práve sedím na Ecofine, kde diskutujeme s ostatnými ministrami EÚ. Nereagujem často na články v médiách, ale už som viackrát povedal, že na vyslovené klamstvá reagovať budem, a to VŽDY! Inak sa tieto klamstvá stanú „pravdou“. Aspoň z pohľadu niektorých médií a niektorých predstaviteľov opozície,“ reaguje na člávok denníka, ktorý o sebe hovorí, že je odborný, minister.

Podľa Kamenického pravdou je, že vinníkmi momentálneho zlého hospodárenia štátu sú posledné vlády Matoviča, Hegera a Ódora. „A na tom trvám!“

A vysvetľuje aj prečo:

  • V roku 2023 sa oproti roku 2022 skoro strojnásobil deficit verejnej správy a za 3 roky vlády týchto pánov sa zadlženie Slovenska zvýšilo o 24 MILIÁRD EUR!
  • Na rok 2024 nám tu minuloročnou legislatívnou smršťou zanechali deficit 8,5 MILIARDY EUR, čo je 6,5% HDP

Nečakám, že to redaktor denníka E pochopí

„Opakovanie je matkou múdrosti, takže odporúčam, aby si „novinár“ z Denníka E pozrel ešte raz reláciu Téma dňa na TA3, kde som všetko vysvetľoval. Nečakám, že to pochopí. Ide mi skôr o to, aby sa LOŽ NESTALA „PRAVDOU“!“ – uzavrel minister svoju krátku reakciu.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.