Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Občania toho majú plné zuby,“ začal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS – SD) svoj prejav smerom k novému predsedovi SaS Branislavovi Gröhlingovi. A nie, že by nemal pravdu…

„Päť mesiacov sa neriešilo nič vami, iba Trestný zákon. Trestný zákon bol prijatý iba preto, že sme tu mali za vašej vlády obdobie, kedy Igor Matovič chodil a ukazoval, že máme čakať, kedy príde NAKA a zoberie poslancov paralmentu do basy!“ vyjadril sa minister vnútra a svoj hnev vôbec netajil. „Ja som v tom parlamente sedel. Zomreli dvaja ľudia v base! Pán Lučanský a pán Krivočenko. Za vašej vlády! Keď bola ministerkou spravodlivosti pani Kolíková!“ povedal Matúš Šutaj Eštok a Gröhling iba ticho čušal so sklonenou hlavou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pri ofenzíve Eštoka sa nezmohol k slovu ani majster úvodníkov Richard Dírer

Afektovaný Riško Dírer, ktorý zo seba robí hrdinu iba v úvodníkoch TA3, kde si neodpúšťa iróniu tretieho stupňa, zostal sedieť potichu, pozeral sa a vyzeral ako pocikané šteňa. Útok na adresu SaS ho totiž zbavil akýchkoľvek argumentov. A minister vnútra nakladal Gröhlingovi aj ďalej. Teraz totiž zelení liberáli nerobia v rámci opozície nič iné, než to, že chodia v závese za progresívcami fňukať do Bruselu a škodiť Slovensku.

„Toto je vaša mentalita! Mentalita pána Šimečku a pána Korčoka. A to sa netvárme, že je to nejaká nestranná Európska komisia! Pretože komisár pre spravodlivosť pán Reynedrs je súčasťou politického spektra Michala Šimečku. Títo ľudia nerobia nič iné, nepozerajú na fakty. My dennodenne komunikujeme s Európskou komisiou, vysvetľujeme im fakty, že ÚŠP nemá akýkoľvek dosah na právny systém Slovenskej republiky, že iba vy, opoziční poslanci chodíte kydať na Slovensko a škodiť Slovensku. Pretože pre vás čím horšie pre Slovensko, tým lepšie pre vás!“ ukončil Matúš Šutaj Eštok svoj zdrvujúci monológ.

Takúto verbálnu stratégiu označil minister vnútra za mentalitu Šimečku a Ivana Korčoka, ktorý zasadzujú jedovaté semeno do prostredia slovenskej politiky a otravuje ním celé Slovensko.

Pár srdečných slov od Eštoka aj do prezidentského paláca

„Ja sa čudujem pani prezidentke, že sa nedokáže i teraz postaviť na stranu Slovenska, ale je rovnako v jednom šíku a preto si neželám pokračovanie toho, čo chcete vy! Pani Čaputovej a pána Kisku, ktorý hovoril, že to je mafiánsky štát!“ nebál sa zaútočiť adresne na umrnčanú princeznú na hrášku a pozemkového podvodníka a úžerníka minister vnútra.

Matúš Šutaj Eštok chce hrdé a suverénne Slovensko, ktorému nebude nikto zasahovať do jeho kompetencií. Vyzval nemohúceho Gröhlinga, aby prestal klamať, lebo jeho slová sú prázdne lži. Ak tvrdia „slobodní a solidárni“ liberáli o znižovaní trestných činov, ktoré majú dosah na Európsku komisiu, podotkol, že sú to iba bludy a podotkol, že garantom spravodlivosti na Slovensku je Generálna prokuratúra, nie Daniel Lipšic, Lipšic proopozičný, ktorý nesie zodpovednosť za zatváranie ľudí na politickú objednávku.

Opozícia bude mrnčať. Už len „zo slušnosti“

Moderná európska legislatíva zo zásady frflania opozície jednoducho neladí ich ušiam a jediným prejavom ich aktivity je oponovať proti hocičomu. Pretože je to ich náplňou dňa už od rána, keď sa prezlečú z pyžama do športového obleku. Alebo kimona, ako to urobil nedávno progresívny poslanec Sabo. A hurá, do parlamentu!

Koalícia komparovala trestné sadzby aj s ostatnými štátmi v EÚ. Ak majú podľa Gröhlinga problémy s EÚ, majú frflať na ich adresu. Podľa reakcií nového „predsedu“ SaS i nespokojne sa mrviaceho Dírera bolo v diskusii jasné, kto má vedúcu reč. Dúhový Dírer a doslova zelený Gröhling sa jednoducho pri plamennej reči ministra vnútra, ktorý nepatrí medzi nejaké nátierky nedostali ani k slovu.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d