Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po novom sa vraj Matovič nevyváža v bežnej vládne limuzíne, ale vo „vylepšenom“ modeli. 

Vyhrážky na adresu Igora Matoviča, ešte ako radového politika neboli žiadnou zvláštnosťou. No zdá sa, že ho majú niektorí „fanúšikovia“ poriadne v zuboch aj potom, ako obsadil premiérske kreslo. Podľa informácií eReport premiér v súčasnosti čelí vyhrážkam a aj z toho dôvodu boli okolo neho posilnené kruhy ochrankárov.

Igor Matovič sa v minulosti musel viackrát popasovať s vyhrážkami svojich neprajníkov. V schránke v obálke si napríklad našiel náboj, v roku 2017 na tlačovke priznal, že sa mu pri venčení psa vyhrážal neznámy muž a len tento rok na internete agresívny „youtuber“ so samopalom v ruke hovoril o jeho smrti. Tak sa zdá, že súčasný premiér je už na vyhrážky zvyknutý.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa informácií eReport zo zdrojov blízkym premiérovi a bezpečnostným zložkám sa premiér stal obeťou ďalších vyhrážok.

Kto si vzal premiéra na mušku tentokrát a ako sa štát postaral o jeho bezpečnosť?

Posilnená ochrana

Ešte pred pár mesiacmi by ste pokojne prešli autom popri dome premiéra a nevšimli by ste si, že je pod ochranou Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Už dlhší čas sú ochrankári v blízkosti bydliska Igora Matoviča, ako na ihlách.Už pred niekoľkými dňamibolo na “premiérovej” ulici veselo. Jeden z ochrankárov, v civile, ihneď, ako zbadá cudzie auto, vyštartuje zo svojho úkrytu. Žiada občiansky preukaz „na stotožnenie“. Musí preveriť či sa pred domom premiéra nepremáva nejaká hrozba. Po dlhšom čase vráti občiansky a zamrmle niečo ako: „V poslednej dobe to moc prežívajú a riešia.“

Pancierovú limuzínu šéf vlády vyfasuje v prípade, ak je ohrozená jeho bezpečnosť. Foto: Vlado Benko jr.


Ako to teda vyzerá s Matovičovou bezpečnosťou v čase, keď na Slovenskú vrcholí koronakríza a zanadávať si na internete na adresu premiéra sa stalo takmer národným športom? Podľa bezpečnostného analytika a exšéfa Ústavu pre ochranu ústavných činiteľov je pravdepodobné, že predseda vlády vyhrážkam naozaj čelí.

Pred Matovičovým domom hliadkujú ochrankári v civile. Foto: Vlado Benko jr.


„Ja si myslím, že už mu mala byť posilnená ochrana to len na základe toho čo sa deje a čo čítam v médiách. Ten rozpor,  ku ktorému dochádza medzi obyvateľmi, tak úrad mal už dávno vyhodnotiť a pán Matovič mal byť chránený a myslím si, že aj je,“prezradil odborník.

Siskári aj rozviedka

Ten priblížil podrobnosti, ako to vyzerá, keď si premiéra zoberie pod krídla spomínaný úrad. Keď je ochrana zosilnená, tak sa to týka viacerých pracovníkov inštitúcie a nejde len o šoférov a bežných ochrankárov, ale aj ďalších zamestnancov úradu. „Patria sem napríklad operatívci, ak je zvýšená ochrana, tak sa používajú aj súčinnostné zložky z celého Slovenska v rámci policajného zboru,“ priblížil exšéf úradu. Dodal, že ak sú zachytené určité správy, na základe ktorých môže byť ohrozená premiérova bezpečnosť, do akcie je zapojená napríklad aj slovenská informačná služba či vojenská kontrarozviedka.

Pancierové auto

Podľa informácií eReport je premiérova ochrana zabezpečená aj po technickej stránke. Po novom sa vraj Matovič nevyváža v bežnej vládne limuzíne, ale vo „vylepšenom“ modeli. Aj exšéf úradu Zábojník priznal, že v určitej situácii môže byť premiérovi odklepnutá špeciálne opancierované vozidlo. „Toto vozidlo má väčšiu váhu, bežne päť ton, má zosilnené všetky chrániče, ktoré sa montujú do dverí či podlahy. Skrátka je to vozidlo, ktoré je zabezpečené inou kategóriou skiel, ktoré sú nepriestreľné a majú svoju limitáciu do určitej veľkosti projektilov,“ popísal technikálie pancierovej limuzíny Igora Matoviča.

Práve pre zmenu váhy automobilu musel byť podľa našich informácií vymenený aj šofér, ktorý disponuje vodičákom typu C. Taktiež zvýšenú ochranu v týchto vypätých časoch má mať po novom aj Ján Mikas, šéf Úradu e verejné zdravotníctvo.

Oslovili sme Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a takisto ministerstvo vnútra, na naše otázky však nereagovali.

Viac foto TU.

Zdroj: ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d