Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Foto: Belta

Alexander Lukašenko urobil poriadne rošády vo velení silových štruktúr. Vymenil zástupcov prezidenta v regiónoch a vymenoval nového ministra vnútra. Najväčšie zmeny nastali v Brestskej a Grodnenskej oblastiach a v hlavnom meste republiky. Hlavnou novinkou bolo odvolanie z funkcie ministra vnútra Jurija Karajeva a vymenovanie na tento post Ivana Kubrakova, ktorý bol predtým šéfom Hlavného riaditeľstva vnútorných vecí Minsku. Uviedla to informačná agentúra BELTA. 

Bieloruské média, hlavne opozičné, podotkli, že tieto zmeny nastali kvôli tomu, že prezident chce posilniť silové štruktúry v regiónoch, kde existuje nebezpečenstvo, že masové demonštrácie budú pokračovať aj naďalej. Lukašenko na „horúce úseky“ poslal ľudí, ktorí sú, podľa neho, schopní zabezpečiť poriadok a dodržiavanie bieloruských zákonov ako v nestabilných regiónoch, tak aj v metropole.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Do funkcie zástupcu prezidenta Bieloruska v Brestskej oblasti vymenoval Valerija Vakuľčika. Bývalého ministra vnútra – do rovnakej funkcie (je to zjavný zostup v kariérnom rebríčku) v Grodnenskej oblasti a za veliteľa polície v Minsku vymenoval Alexandra Barsukova. Bývalého riaditeľa Hlavného riaditeľstva vnútorných vecí Minsku Ivana Kubrakova vymenoval do v súčasnej situácii „najhorúcejšej“ funkcie – ministra vnútra.

Počas stretnutia s novovymenovanými šéfmi silových štruktúr Alexander Lukašenko vysvetlil svoje rozhodnutie: „Verejne chcem oznámiť všetkým prítomným: rozhodol som sa urobiť kádrové zmeny a vy traja pôjdete do oblastí, ktoré nie sú mimoriadne nebezpečné, ale predsa sú to veľmi dôležité regióny našej krajiny. Pôjdete tam v súvislosti s najnovšími udalosťami, predovšetkým s tými, ktoré sa už uskutočnili, ale ešte nie sú ukončené, a nevieme, ako sa to všetko môže dopadnúť. Prečo práve vy? Pretože ste vojaci, skúsení, zodpovední a netreba vám príliš veľa vysvetľovať – vy to viete,“ cituje Alexandra Lukašenka bieloruská informačná agentúra BELTA.

Zdroje: 

/1/ „Направляетесь на ответственные участки нашей страны“ – Лукашенко назначил новых помощников в Брестской, Гродненской областях и Минске, BELTA, 29.10.2020

/2/ Кубраков назначен министром внутренних дел, BELTA, 29.10.2020

AUTOR: EUGEN RUSNÁK 

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d