Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

23.11.2020

Foto: Shutterstock

Infektológ prof. MUDr. Pavol Jarčuška, PhD., ktorý radí premiérovi ohľadom koronakrízy a silne presadzuje očkovanie proti koronavírusu aj pod hrozbou sankcí, figuruje ako riaditeľ neziskovej organizácie Euro MedPro n.o., ktorú sponzoruje americká spoločnosť Pfizer. Tá vyrába vakcíny proti koronavírusu, ktoré zrejme dorazia aj na Slovensko. Jarčuška tvrdí, že najlepšie by bolo, ak by bolo očkovanie nariadené všetkým ľuďom. Uvedomuje si však, že to bude problematické a tak prišiel s „motivačným“ nápadom. Jarčuška je za sankcionovateľnosť neočkovaných. O týchto sankciách sme informovali 13.9.2020: https://zemavek.sk/jarcuska-chripka-ma-vzdy-tazky-priebeh/ Pamätáme si jeho vyjadrenia: „Rúška sú len tie menšie nevýhody. Pri cestách do zahraničia, si ľudia budú musieť sami zaplatiť test na koronavírus. Zaočkovanie môže byť aj jednou z podmienok prijatia do zamestnania.“ To, prečo „pretláča“ očkovanie, má svoj dôvod. MUDr. Jarčuška je aj súkromne, aj prostredníctvom neziskovej organizácie Euro MedPro, zainteresovaný vo vakcinačnom biznise a dostáva štedré dary od farmaceutických spoločností, ktoré vyrábajú vakcíny.

Pavol Jarčuška pôsobí ako riaditeľ neziskovej organizácie Euro MedPro n.o. Je to tak od jej založenia v roku 2007, až po súčasnosť. V správnej rade organizácie pôsobí aj MUDr. Jarčušková, ktorá žije na rovnakej adrese ako MUDr. Jarčuška. Podľa FinStatu zostali ich funkcie nezmenené aj vo výročnej správe za rok 2019, podanej 31.7.2020: https://finstat.sk/35583070/zavierka. Euro MedPro n.o. na svojej www. stránke uvádza, že sa venuje poskytovaniu zdravotnej starostlivosti, sociálnej pomoci, humanitárnej starostlivosti a edukácii v oblasti vakcinácie. Podľa prehľadu aktivít z Výročných správ spoločnosti z rokov 2013, 2014 a 2015 vyplýva, že Euro MedPro n. o. zabezpečuje informácie širokej laickej verejnosti o riziku vybraných infekčných chorôb a potrebe vakcinácie a tieto aktivity robí v spolupráci s UPJŠ v Košiciach a s komerčnými farmaceutickými a biotechnologickými spoločnosťami ako napr. Pfizer Luxembourg SARL, o.z., Merck, Sharp and Dohme, Inc., Glaxo SmtihKline Slovakia, Roche, Johnson&Johnson a ďalšími.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Najzaujímavejšia je skutočnosť, že medzi sponzormi neziskovky Euro MedPro n.o. je aj spoločnosť Pfizer, ktorá vyrába vakcíny proti koronavírusu. (obr. č. 1.) Jarčušku a jeho neziskovku financuje spoločnosť, ktorá aj na Slovensko dodá vakcíny, ktorými budú očkovať ľudí na COVID-19. Táto neziskovka dostala len v roku 2013 od farmaceutickej firmy Pfizer 152 600 EUR. (obr. č. 2.)  Celkové príjmy od sponzorov boli 196 505 EUR. V roku 2014 ďalších 153 356 EUR, znova 67 000 EUR od Pfizeru, 64 700 EUR od Izraelskej Tevy. (obr. č. 3.)

Spoločnosť Pfizer pred niekoľkými dňami priniesla správu, že jej vakcína proti koronavírusu má až 95% účinnosť. Európska komisia avizovala, že podpíše dohodu o zabezpečení 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu vyvinutej americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech. Podľa predsedníčky EK Ursuly von der Leyenovej je toto zatiaľ najsľubnejšia vakcína, ktorú bude EÚ distribuovať do členských krajín. Je Jarčuška v konflikte záujmov? Nebude sa za každú cenu snažiť túto vakcínu presadiť povinne vzhľadom na jeho prepojenie? Vláda síce avizuje, že očkovanie proti koronavírusu bude „dobrovoľné“, no o dobrovoľnosti v podaní Matovičovej vlády sme sa už mohli presvedčiť počas „dobrovoľného“ celoplošného testovania.

Aj súkromne dostáva MUDr. Jarčuška za odborné prednášky a konzultácie od farmaceutických spoločností produkujúcich vakcíny, mnohé peňažné a nepeňažné dary. Napr. len v roku 2019 to bolo vyše 32 tisíc EUR. V prvom polroku 2019 obdržal čiastku 11 164 EUR (obr. č. 4.) a v druhom polroku 2019 čiastku 21 284 EUR. (obr. č. 5.) 

1. polrok 2019: 11 164 EUR

Pfizer: 964 EUR + 3 500 EUR + 600 EUR

Sandoz: 1 200 EUR

MERCK: 2 000 EUR

GSK: 1 330 EUR + 730 EUR

Eli Lilly: 840 EUR,

2. polrok 2019: 21 284 EUR

Pfizer: 1 000 EUR + 900 EUR + 865 EUR + 1000  EUR + 3 500 EUR + 600 EUR + 1 000 EUR

Teva: 875 EUR

BAUSCH: 2 065 EUR

GSK: 1 396 EUR + 530 EUR + 798 EUR

GEDEON: 4 000 EUR

GILEAD: 1 045 EUR + 665 EUR + 1 045 EUR

zdroj: http://www.nczisk.sk/Statisticke_vystupy/Zverejnovanie_podla_zakona_liekoch_zdravotnickych_pomockach/Sumarne_spravy_o_vydavkoch/Pages/default.aspx

Výročné správy za rok:

2013:https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjEsbmF6ZbtAhUNrRQKHRpdA1kQFjABegQIAxAC&url=http%3A%2F%2Fwww.registeruz.sk%2Fcruz-public%2Fdomain%2Ffinancialreport%2Fattachment%2F3654118&usg=AOvVaw19AEVn4ObzpP6f1JKgxvk6

2014:http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/4452985

Zdroje:

/1/ Výročné správy o činnosti a hospodárení EURO MEDPRO, n. o. za rok 2013, 2014, 2015 ,registeruz.sk

/2/ Matovičov „expert“ na vakcíny Jarčuška – riaditeľ mimovládky, ktorú sponzoruje výrobca vakcín Pfizer. Preto hovorí o očkovaní pod hrozbou straty zamestnania?, Podtatranský kuriér, 20.11.2020

/3/ Matovičov hlavný odborník na COVID dostal za jeden rok od farma firmy 152 000 EUR, Ine noviny, 19.11.2020

/4/ Matovičov „odborník“ na COVID Dr. Jarčuška si aj v roku 2019 užíval financie od farma firiem, Ine noviny 22.11.2020

/5/ FinStat výročné správy a účtvone závierky Euro MedPro

/6/ zema vek

autor: Marcela Hoffmannová

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.