Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Reakcie na úradnícku vládu, termín volieb, bizarné odchody a ešte bizarnejšie príchody

Branislav Fábry: Prezidentka a vláda pošliapali ústavu aj pri dohode s USA

Kollár: Voľby budú 30. septembra, skorší termín poslanci nepodporia

Predčasné parlamentné voľby budú 30. septembra, na skorší termín nie je podpora 90 poslancov v parlamente, zahlásil predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v reakcii na opozičné pokusy o zmenu termínu, čo robil aj predtým.

Smer-SD totiž inicioval mimoriadnu schôdzu, na ktorej chce docieliť voľby začiatkom júla. Kollár ju formálne zvolá na štvrtok (11. 5.) alebo piatok (12. 5.), predpokladáme, že zas sa nenájde dosť poslancov, ktorí sa prezentujú v práci…

Kollár opäť zvolil alibizmus výhovorky na postoj OĽANO a SaS, ktoré mali povedať, že skorší termín neodsúhlasia. A Boris sa hádať a presviedčať ich v mene ľudí asi nebude.

Vinní sú – samozrejme – zas tí druhí, z opozície, pretože keď strana SaS v decembri 2022 iniciovala pád vlády, Smer a Hlas sa podľa Kollára mali s ňou dohodnúť na skoršom termíne volieb na jar. Ešte, že je opozícia, na ktorú sa ho hodí.

Napriek tejto pštrosej politike chce opozičný Smer-SD na mimoriadnom rokovaní NR SR presadiť uznesenie vo vzťahu k prípadnej úradníckej vláde a docieliť aj skorší termín predčasných parlamentných volieb, a to 1. alebo 8. júla.

Remišová objavila, že sme parlamentná demokracia

V redakcii na úradnícko-prezidentskú vládu končiaca ministerka a bábkoherečka V. Remišová objavila Ameriku, presnejšie, že Slovensko je parlamentná demokracia, a vláda by sa mala odvíjať od parlamentu.

Najskôr by sa mohla Veronika poobzerať po tom parlamente, kde je celá tretina nezaradených poslancov a spočítať na jednom prste svojej ruky, že jej strana má len jednu poslankyňu, čo je na uterák v politickom ringu.

Ako zvyčajne Veronika vyjadrila len ten najsprávnejší názor, že ten Čaputovej nie je „správny“, lebo nemá podľa nej oporu v Ústave SR ani v ústavnej tradícii. Keby sa tak pozrela do zrkadla, tiež by tam zbadala mnohé veci bez opory… Mimochodom, pani Remišová, demokracia je najmä a predovšetkým o vôli väčšiny ľudu. Lebo je úplne jedno, či sme parlamentná, či prezidentská „demokracia“, ak sa nerešpektuje hlas ľudu – hlas boží.

Najväčším jej objavom je, že „to, čo pani prezidentka navrhla, nie je úradnícka vláda, ale prezidentská.“

Nuž a čo tak nasypať si popol na vlastnú hlavu a zamyslieť sa nad akciou a reakciou, ale odzadu: nebola by táto reakcia, keby nebola akcia. A keby ľudia neboli v roku 2020 oblbnutí, tak by nebolo ani Veroniky, ani Igora, ani Riška, ani Boriska v koalícii a Slovensko by nemuselo byť tri roky nepretržite v nejakej kríze… nateraz už aj vládnej.

Matovič: Prezidentka tvorí vládu na hrane ústavy

Veru, aj autor atómoviek a tanečník na hrane si všimol, že Z. Čaputová pri tvorbe „vlády odborníkov“ – čo je vlastne Kaddáfiho know how (viď jeho Zelená kniha) nedodržala ústavné zvyklosti. Pamätá si niekto, koľkokrát tie zvyklosti dodržal Igor? Lebo naposledy svoju demisiu v prezidentskom paláci roztrhal… Ale teraz má pravdu, a tak obyčajné OĽANO nepodporí úradnícku vládu v parlamente. Zdá sa, že nijakú, okrem tej svojej. Máme sa na čo tešiť. Cirkusantstvo je zjavne chytľavé.

Aj odchody. Od pseudo Demokratov definitívne odišiel Rastislav Káčer, hoci tvrdí, že tam nikdy nevstúpil, len stál na tlačovke, keď Heger oznamoval vznik ďalšieho subjektu na jedno použitie. Káčer je tak sklamaný z vývoja, ktorý nejde podľa amerických hodiniek, že to vraj úplne zabalí a nebude už nikde a vraj aj nikdy kandidovať a ani sa uchádzať o nejaký teplý flek v zahraničnej službe.

Keď Washington krachuje, ale miliardy pre Kyjev sa vždy nájdu

Čoby to bol za deň, keby sa neozval Volodymyr Zelenský. Na Deň víťazstva nad fašizmomsa poďakoval americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a obyvateľom USA, ktoré stoja na prahu štátneho dlhového krachu za nový balík vojenskej pomoci v hodnote 1,2 miliardy dolárov. Treba len Európanom, ktorí to zjavne budú splácať, pripomenúť, že ide len o „dar a pôžičku“, čiže len pôžičku podľa amerického zákona Lend-leas Act (1941).

Bizarný deň potvrdil aj kyjevský šéf režimu, ktorý mnohí označujú na neonacistický, lebo Deň víťazstva nad nacizmom v II. svetovej vojne označil za „symbolický“. Asi sa ani on nepozrel do toho zrkadla, ktoré hovorí pravdu a len pravdu.

Aj, jáj, návšteva Kyjeva na výročie SS-divízie Galícia…

S druhou svetovou vojnou za zvláštnych okolností symboliky súvisela aj návšteva prezidentov Slovenska a Česka – Z. Čaputovej a P. Pavla. Nepochybne iba náhodou a neznalosťou histórie prišili obe hlavy štátov do Kyjeva pozdraviť Volodymyra práve na 80. výročie vzniku SS-Freiwilligen Division „Galizien„, ktorá bola práve 28.apríla 1943 vytvorená z ukrajinských regrútov…

Nemci aj tak riadia úniu…

Aby bolo jasné, kto v Európe a EÚ naďalej vládne, tak to dal najavo – ako inak – šéf nemeckej centrálnej banky Bundesbank Joachim Nagel v rozhovore pre utorňajšie vydanie denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Tam oznámil, že Európska centrálna banka (ECB) bude pokračovať vo zvyšovaní svojich úrokových sadzieb, keďže miera inflácie v eurozóne je stále vysoká, a basta.

Pre Slovákov je len jedno isté: a to stále vysoké platy Nemcov a západných krajín oproti nám, ktorí už 30 rokov dobiehame v životnej úrovni Západ.

No nie ste už z toho domáceho, aj zahraničného Kocúrkova unavení?

AUTOR: Rafael Rafaj

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: