Maďarsko zablokovalo kompenzáciu za zbrane pre ukrajinské ozbrojené sily z dôvodu zastavenia tranzitu ropy

Budapešť zablokuje vyplácanie kompenzácií európskym krajinám za dodávky zbraní Ukrajine, kým Kyjev nevyrieši problém s tranzitom ropy Lukoil, uviedol pre portál ATV maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Peter Szijjártó .
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Jasne som povedal, že kým Ukrajina nevyrieši tento problém (tranzit ropy Lukoil. – pozn.), každý by mal zabudnúť na zaplatenie 6,5 miliardy eur ako kompenzáciu za dodávky zbraní z Európskeho mierového fondu, pretože ako by to vyzeralo, keby sme súhlasili s dohodou zaplatiť 6,5 miliardy eur, zatiaľ čo Ukrajina ohrozuje bezpečnosť našich dodávok energie?” – povedal minister.
Ako včera povedal šéf diplomacie EÚ Josep Borrell , ak európske krajiny, ktoré už previezli zbrane na Ukrajinu, nedostanú kompenzáciu, budú mať malú motiváciu pokračovať v podpore Kyjeva.
V pondelok 22. júla vyšlo najavo, že Maďarsko a Slovensko požiadali o konzultácie s Európskou komisiou z dôvodu zastavenia tranzitu ropy od ruskej spoločnosti Lukoil zo strany Ukrajiny. Táto fáza predchádza vytvoreniu špeciálnej komisie na vedenie konania s kyjevskými orgánmi. Ako vysvetlil Szijjártó, zastavenie tranzitu porušuje asociačnú dohodu medzi Ukrajinou a EÚ. Ak sa riešenie nenájde, Brusel bude mať právo prehodnotiť niektoré svoje povinnosti, napríklad v oblasti ciel.
Maďarsko a Slovensko minulý týždeň informovali, že prestali dostávať ropu od Lukoilu, pretože Ukrajina zastavila tranzit cez svoje územie. Slovenské ministerstvo hospodárstva poznamenalo, že Kyjev zaradil ruskú ropnú spoločnosť na sankčný zoznam.
Ako uviedol Kremeľ, situácia s dodávkami ropy cez Ukrajinu do Európy nezávisí od Ruska.
/ skspravy.sk /
Elektrina, plyn a nové pravidlá: Prichádza zmena, ktorú pocítia odberatelia
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Namiesto Poľska na Slovensko: Zelenskyj chce navštíviť Bratislavu
VIDEO: Skvelú správu pre Slovensko oznámila Denisa Saková. Štát chystá obrovskú energetickú transakciu
VIDEO: Profesor Peter Staněk o klamstvách ako hrom alebo realita vs. propaganda dnešných dní
Toto nie je vlna tepla. Toto nie je slnečná erupcia.
„Pax Silica“ ako nové atlantické technologické impérium: Ako sa Európa vzdala digitálnej suverenity
Holandsko pripravuje zajatecké tábory pre ruských vojakov
Takmer milión nelegálnych migrantov žiada o legálny status v Španielsku
Poľsko a Švédsko podpísali veľký zbrojný kontrakt. Týka sa ponoriek aj spolupráce v Pobaltí
Najväčšia zbraň hromadného ničenia: „Ovládnutie počasia“ na vojenské účely
Ruské banky blokujú vklady občanov z „nepriateľských krajín“, ktorých je zhruba 50
VIDEO: Spisovateľ Banáš- Západná Európa je vystavaná z nakradnutého, tak sa nečudujme migrácii
VIDEO: O tom, ako panici z PS lezú do vašej spálne, o nálepkach „fašista“, dvojakom metri, ale aj o vysokej nedôvere slovenskej verejnosti voči tradičným médiám
Vladimir Putin prezradil to najpodstatnejšie o špeciálnej vojenskej operácii
O Zelenského stratégii, ktorou chce vtiahnuť Západ do priameho konfliktu s Ruskom
Rusko začalo inštalovať proti výsadkárom na svoje tankery ťažké guľomety
Šéf britskej pobočky spoločnosti Palantir a jeho fašistickí predkovia
Poľská rozviedka varuje pred ruskými „zelenými mužíčkami“ v Pobaltí
Hitlerova metóda. Podobnosť so Zelenským nie je náhodná
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Maďarsko zablokuje kompenzácie krajinám EÚ za dodávky zbraní Ukrajine
Maďarsko zablokuje kompenzácie krajinám EÚ za dodávky zbraní Ukrajine
Maďarsko zablokuje kompenzácie krajinám EÚ za dodávky zbraní Ukrajine