Slovanské Noviny

8. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Štátna návšteva francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Spojených štátoch vyniká ako znamenie zosúlaďovania, ktoré sa odohráva na pozadí historického vírenia svetového poriadku. 

Dvaja lídri vynaložili mimoriadne úsilie, aby prejavili blaženosť, ale ako ďaleko to zapôsobilo   na dvoch štátnikov –  Macrona, erudovaného myslenia a najhlasnejšieho európskeho štátnika v oblasti integrácie a strategickej autonómie svojho kontinentu voči USA, a Bidena, veterána. medzinárodnej diplomacie — čas ukáže.

Macron už v sobotu po návrate v Paríži počas rozhovoru pre francúzsky kanál TF1 naznačil svoj hlboký rozdiel s postojom USA k Ukrajine, čo je téma, ktorá dominovala jeho návšteve.

Macron povedal: „Musíme myslieť na bezpečnostnú architektúru, v ktorej budeme zajtra žiť. Hovorím najmä o slovách ruského prezidenta Vladimira Putina, že NATO sa blíži k ruským hraniciam a rozmiestňuje zbrane, ktoré by ho mohli ohroziť. Táto téma bude súčasťou mierových diskusií a my sa musíme pripraviť na to, čo príde po [ukrajinskom konflikte], a popremýšľať, ako by sme mohli ochrániť našich spojencov a zároveň poskytnúť Rusku záruky jeho vlastnej bezpečnosti, akonáhle sa strany vrátia k rokovaciemu stolu.“

Macron uviedol vyššie uvedenú poznámku, keď sa začína odpočítavanie očakávanej rozsiahlej ruskej zimnej ofenzívy na Ukrajine.

Zatiaľ čo spoločné vyhlásenie vydané po Macronovej návšteve ukazuje, že USA a Francúzsko sú na rovnakej vlne vo svojej kritike vedenia vojny Moskvy na Ukrajine, nuansy v príslušnom vyjadrení oboch lídrov počas ich spoločnej tlačovej konferencie nemožno prehliadnuť.

Biden sa, samozrejme, do Putina pustil, osobne ho držal za zodpovedného, ​​ale Macron sa držal späť. Je zaujímavé, že aj nemecký kancelár Olaf Scholz si možno poznačil svoj odstup od Bidena tým, že v piatok inicioval telefonát s Putinom, ktorý bol už jeho druhým v rade za sebou.

Čítanie z Moskvy zdôraznilo, že zatiaľ čo Scholz kritizoval ruské vedenie konfliktu, pokračoval v diskusii o iných otázkach s Putinom a dohodli sa, že zostanú v kontakte.

Francúzsko aj Nemecko sú veľmi znepokojené možnou eskaláciou vojny na Ukrajine, zatiaľ čo USA sa zameriavajú na podporu Kyjeva „tak dlho, ako to bude potrebné“. 

Macron zdôraznil trojrozmerný prístup Francúzska: „Pomôžte Ukrajine odolávať“; „Zabráňte akémukoľvek riziku eskalácie tohto konfliktu“; a „uistite sa, že keď príde čas, na základe podmienok, ktoré si sami Ukrajinci stanovia, pomôžete vybudovať mier“.

Ale Biden bol kategorický, že „existuje jeden spôsob, ako túto vojnu ukončiť racionálnym spôsobom: Putin sa stiahne z Ukrajiny“.

Macron   toto –  tvrdil „Musíme pracovať na tom, čo by mohlo viesť k mierovej dohode, ale je na ňom [ukrajinskom prezidentovi Zelenskom], aby nám povedal, kedy príde čas a aké sú rozhodnutia Ukrajincov.“

Macron nepriamo zdôraznil potrebu flexibility a povedal: „Ak chceme udržateľný mier, musíme rešpektovať Ukrajincov, aby rozhodli o momente a podmienkach, za ktorých budú rokovať o svojom území a svojej budúcnosti.“

Je zvláštne, že Biden ani raz nespomenul Zelenského, zatiaľ čo Macon otvorene ocenil „úsilie prezidenta Zelenského pokúsiť sa nájsť cestu, cestu k mieru a zároveň viesť hrdinský odpor“.

Macron zdôrazni:  „Verím, že je veľmi potrebné s ním (Zelenskym) naďalej spolupracovať, pretože v mene Ukrajiny existuje skutočná ochota diskutovať o týchto záležitostiach. A uznávame to a chválime to.“

Okrem Ukrajiny, ako sa očakávalo, Macronovým hlavným záujmom bol nedávny zákon o znižovaní inflácie, balík dotácií a daňových úľav v hodnote 369 miliárd dolárov, ktorý uzákonila Bidenova administratíva na podporu amerických zelených podnikov, čo z európskeho hľadiska predstavuje protekcionistické opatrenie podporujúce spoločnosti, aby presunuli investície z Európy a motivuje zákazníkov, aby „kupovali Američanov“.

Už len mesiac zostáva, kým 1. januára vstúpia do platnosti posledné ustanovenia zákona USA. Nemecko a Francúzsko zasiahli tým, že spojili sily, aby podporili francúzsky tlak na priemyselnú politiku EÚ, ktorá by bola viac založená na dotáciách.

Na rokovaniach v Bielom dome s Macronom Biden pripustil, že pri zavádzaní amerického multimiliardového balíka zelených dotácií došlo k „chybám“. Aby som citoval Bidena:

„Existujú vylepšenia, ktoré môžeme urobiť a ktoré môžu európskym krajinám zásadne uľahčiť účasť a, alebo byť sami, ale to je vec, ktorú treba vyriešiť.“

Táto poznámka možno umožňuje Macronovi uplatniť si nárok na niečo zo svojej návštevy. Do akej miery sa však Bidenove slová premenia na prax, to sa ešte len uvidí, keďže šanca na zmenu zákona Kongresom je diskutabilná, najmä keď sa republikáni chystajú prevziať úzku kontrolu nad Snemovňou.

Je zrejmé, že stretnutie Biden-Macron nezahŕňa prelomové informácie o obavách Európy. Bidenov základný postoj je, že „Spojené štáty sa neospravedlňujú“, keďže cieľom legislatívy IRA je „uistiť sa, že Spojené štáty naďalej… nebudú musieť spoliehať na dodávateľský reťazec nikoho iného. Sme – sme náš vlastný dodávateľský reťazec.“

Macron poznamenal, že mal „niekoľko veľmi úprimných diskusií“. Zdôraznil: „Francúzsko jednoducho neprišlo požiadať o výnimku alebo inú výnimku – pre našu ekonomiku, ale jednoducho diskutovať o dôsledkoch tejto legislatívy… Ako Európania budeme pokračovať v napredovaní. A nie sme tu len preto, aby sme žiadali „dôkaz lásky“.

Američania zarábajú na ukrajinskej vojne bohatstvo – predávajú viac plynu do Európy za výrazne vyššie ceny a podporujú vývoz zbraní do krajín NATO, ktoré Ukrajine dodali vojenský materiál. Krajiny EÚ trpia, keď ich vojna na Ukrajine privádza do recesie, pričom inflácia raketovo stúpa a ničivé obmedzenie dodávok energie ohrozuje túto zimu výpadky a prídely.

Ekologizácia Ameriky na úkor európskeho priemyslu vrhá   tiene na indicko-pacifickú stratégiu. Nedávne návštevy Scholza a Charlesa Michela , predsedu Európskej rady, v Pekingu v rýchlom slede podčiarkujú, že napätie v transatlantickej aliancii ako následok ukrajinskej vojny má vedľajší účinok.

Macronova návšteva Washingtonu ukázala, že hlavný záujem Francúzska spočíva v „budovaní odolnosti na tichomorských ostrovoch“.

Pokiaľ ide o Čínu, v spoločnom vyhlásení Biden-Macron nebolo možné oznámiť nič nové. Uchýlila sa k vyváženej formulácii, že USA a Francúzsko budú „naďalej koordinovať naše obavy týkajúce sa výzvy Číny voči medzinárodnému poriadku založenému na pravidlách, vrátane dodržiavania ľudských práv, a spolupracovať s Čínou na dôležitých globálnych problémoch, ako je zmena klímy. “

Pokiaľ ide o Taiwan, spoločné vyhlásenie jednoducho potvrdilo „dôležitosť zachovania mieru a stability v Taiwanskom prielive“. Je možné, že drvivá porážka , ktorú Tsai Ing-wen utrpela v nedávnych taiwanských miestnych voľbách, mala vytriezvenie.

V každom prípade, v ich príslušných úvodných poznámkach na tlačovej konferencii o stratégii Indicko-pacifickej oblasti, zatiaľ čo sa Biden obmedzil na jednu alebo dve anodynské poznámky, Macron túto tému jednoducho ignoroval.

Peking musí byť v tichosti potešený, že si Michel vybral štvrtok na svoju návštevu. Prezident Si Ťin-pching ocenil „dobrú vôľu EÚ pri prehlbovaní vzťahov s Čínou“. Xi poznamenal, že čím je medzinárodná situácia nestabilnejšia a čím naliehavejšie výzvy svetu čelí, tým väčší globálny význam nadobúdajú vzťahy medzi Čínou a EÚ.

Zahraničná politika EÚ sa nachádza v kritickom bode, či má Čínu konfrontovať alebo s ňou spolupracovať. Global Times napísal , že Michelova návšteva „vyslala signál, ktorý predstavuje racionálne hlasy, to znamená, že odmieta nasledovať USA a zaobchádzať s Čínou primárne z politického a ideologického hľadiska… USA chcú hegemóniu, ale Európa chce prežitie a EÚ to nedokáže. dosiahnuť to bez Číny.“

Pointa je, že s eskaláciou konfliktu na Ukrajine sa neoconi v Bidenovej administratíve môžu cítiť povznesene, ale začínajúce napätie v transatlantických vzťahoch môže len zhoršiť.

M.K. Bhadrakumar

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: