Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Foto: Screenshot YouTube BELTA

S blížiacimi sa americkými prezidentskými voľbami sa dozvedáme veľa nových, zaujímavých a zaručene pravdivých informácií o ruských tajných službách, spolupráce s Trumpom a ovplyvňovaní predvolebnej kampane. Kým celé štyri roky demokratickí rivali, republikánski partagenosse – oponenti a celé európske slniečkarstvo tvrdili, že súčasný šéf Bieleho domu spolupracoval s Kremľom, teraz sa karta obrátila: na poslednej debate s Bidenom Donald Trump včera vyhlásil, že ruské a iné tajné služby pracujú na tom, aby vyhral jeho oponent, a chcú, aby Trump prehral voľby…

Kým sa za oceánom nevedia dohodnúť, kto a kedy spolupracoval s ruskými tajnými službami,  a navzájom sa obviňujú, bieloruský prezident naopak spoluprácu domácej a ruskej tajnej služby pochvaľuje a včera sa dokonca stretol s šéfom ruskej Služby vonkajšej rozviedky Sergejom Naryškinom a strávil s nim hodiny v priateľskej debate. Niekoľko razy zdôraznil dôležitosť úspešnej spolupráce bieloruských a ruských tajných služieb v období, keď je medzinárodná, ale aj domáca politická situácia veľmi komplikovaná.

„Povráva sa, že sme sa s vami dávno nestreli, pretože mali sme veľmi dobrú a aktívnu spoluprácu v časoch, keď ste pôsobili na čele Komory parlamentu Ruskej federácie,“ podotkol Lukašenko (Sergej Naryškin v r. 2011-2016 bol predsedom Štátnej dumy – ruského parlamentu – pozn. aut.). Boli ste najvýraznejším politikom v postsovietskom priestore, ale kvôli špecifickosti svojej súčasnej práce, takpovediac, odišli do tieňa, ako hovoria naši príslušníci tajných služieb,“ zavtipkoval vo svojom štýlu Lukašenko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Preto sa nesmierne teším nášmu stretnutiu. Vašu prácu sledujem väčšinou v televízii a čerpám  informácie aj zo správ, ktorí mi dodávajú vaši a moji kolegovia. Ruský prezident mi často rozpráva o vás a vašej práci, o mnohých pripravovaných dokumentoch, oboznamuje ma s plánmi Služby vojenskej rozviedky Ruskej federácie v oblastiach, ktoré sa týkajú našich vzťahov a spolupráce,“ podčiarkol Alexander Lukašenko.

Zahral sa trochu na Nostradamusa, ale určite správne odhadol následky: „Nie je tajomstvom, že naše stretnutie spôsobí skutočný výbuch v médiách, hlavne na internete. Veď ani neskrývame, že situácia je veľmi komplikovaná, myslím, budovanie Zväzového štátu. Ďakujem vám za informácie, ktoré pravidelne poskytujete pre naše tajné služby a pre mňa osobne,“ zdôraznil bieloruský prezident.

„Máme veľa spoločnej práce, pretože na tomto svete, bláznivom svete, zvlášť zošalenom kvôli tejto pandémii, veľa priateľov nemáme, povieme to otvorene. Všetci sa zaujímajú o nás – o Rusko, o Bielorusko. Musíme reagovať. Preto, som presvedčený, že sa určite dohodneme vo viacerých oblastiach – hlavne, na spoločnej práci v prospech našich národov,“ podčiarkol Alexander Lukašenko.

Sergej Naryškin, ako sa aj patrí na šéfa rozviedky, viac počúval a menej hovoril, ale povedal tie podstatné veci. Na tlačovej konferencii uviedol, že mal veľmi obsiahly rozhovor s bieloruským prezidentom, ktorý sa týkal vzťahov medzi dvoma krajinami a koncentrácie úsilia na zabezpečenie bezpečnosti v Rusku a Bielorusku. Prezradil, že sa beseda týkala spolupráce vo viacerých otázkach a nielen bezpečnosti. Napríklad, spolubesedníci hovorili o rozvoji hospodárskej a vojensko-politickej spolupráce. Informoval tiež, že viaceré otázky prediskutovali tiež zástupcovia bezpečnostných zložiek dvoch štátov počas spoločného zasadnutia.

AUTOR: EUGEN RUSNÁK

Zdroje: 

Нарышкин рассказал о подробностях встречи с Лукашенко, BELTA, 22.10.2020

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d