Kauza vyhostenia ruských „diplomatov“ z Českej republiky stále rezonuje v mysli podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu, ktorý sa jej opäť venuje vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Ľuboš Blaha je známy svojou náklonnosťou k Rusku. Preto mu je všetko protiruské hodné odporu. Presne tak, ako sa to deje teraz, keď Česi po siedmich rokoch akože ukončili vyšetrovanie výbuchu v muničnom sklade vo Vrběticích na Morave. Výsledkom bolo, že za ním stojí dvojica ruských agentov. Podľa Blahu je minimálne zvláštne, že sa tak stalo teraz. Keď eskaluje napätie na ukrajinsko-ruských hraniciach, kde sa presunuli desiatky tisíc vojakov NATO a USA.
Prezidentka Zuzana Čaputová nikdy nevynechá príležitosť kopnúť si do Ruska
„Ak má niekto pocit, že keď chce prejaviť solidaritu s Českom, tak musí kopať do Ruska, tak mám preňho studenú sprchu: väčšia hlúposť asi neexistuje,“ píše hneď v úvode Blaha. Vraj mu píšu jeho českí kamaráti, ktorí sú zhrození z americkej propagandy o Vrchěticích. „Chcú mať s Ruskom dobré vzťahy a odmietajú byť zámienkou pre agresiu USA či NATO. Český národ nestojí proti Rusku, len českí rusofóbi, liberálne médiá a americké spravodajské služby – a to je sakramentský rozdiel. Slovania držia spolu a nenechajú sa rozoštvávať západnými tajnými službami,“ hrdo oznamuje podpredseda Smeru-SD v statuse. Priznáva, že ho osobne by zaujímalo, či americká veľvyslankyňa už v piatok, keď rozdávala pokyny premiérovi Hegerovi, požadovala aj jeho bezpodmienečnú kapituláciu pred zdravým rozumom v prípade Vrchětíc.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Podľa Hegerovej submisívnej reakcie to vyzerá, že áno,“ myslí si Blaha. Podľa neho išlo zjavne o dlhodobo pripravovanú propagandistickú kampaň vytvoriť zo 7 rokov starej kauzy, ktorú už v roku 2014 sami Česi uzavreli ako nešťastnú náhodu, zámienku pre eskaláciu s Ruskom. Poslúžili k tomu mali aj „americkí panáčikovia na Slovensku. Všetci tí uvrieskaní Naďovia, Korčokovia a Valáškovia.“ Smerák nevynechal ani prezidentku Čaputovú, ktorá, podľa neho, stojí v šíku prvá a nikdy nevynechá príležitosť kopnúť si do Ruska. „Škoda, že pre Slovákov nikdy nepohne ani prstom, zato všetky želania americkej ambasády plní do bodky,“ píše sklamane Blaha.
V zbrojárskom biznise vo Vrběticích bol namočený aj syn ex-prezidenta Kisku
Podľa podpredsedu Smeru-SD v skutočnosti neexistuje žiaden dôkaz, že by mali Rusi niečo spoločné s výbuchom vo Vrběticích. Ruská strana to celé popiera a celkom jasne ukazuje, že ide o americkú propagandu. „Pre Slovensko je zaujímavé jedine to, že v zbrojárskom biznise, ktorý sa odohrával vo Vrběticích, bol namočený aj syn ex-prezidenta Andreja Kisku. Ešte raz – Kiskovci namočení vo vojenských kšeftoch! A to je riadna šleha, pretože v kauze sa spomínajú nejakí bulharskí obchodníci so zbraňami. A špinavé obchody pre ukrajinských banderovcov či sýrskych džihádistov. Myslím, že toto by malo zaujímať slovenské médiá, nie protiruské konšpiračné teórie,“ obracia Blaha pozornosť iným smerom. Podľa neho výsledkom celej tejto účelovej protiruskej kampane pre Česko bude to, že to zbytočne zruinuje ich vzťahy s Ruskom, na čo doplatia predovšetkým Česi.
„My na Slovensku musíme byť múdrejší. Ukážme Ruskej federácii, že nenabehneme na vlnu nenávisti. Chceme mať priateľské vzťahy a nebudeme skákať tak, ako chcú západné tajné služby,“ vyzýva Blaha. Za príklad dáva svojho straníckeho šéfa Fica, ktorý povedal: „Prestaňme slepo obviňovať Ruskú federáciu a prestaňme sa podhadzovať západným mocnostiam.“
A práve pre takéto pevné a principiálne postoje Robert Fico podľa Ľuboša Blahu vo všetkých posledných prieskumoch rastie. „Nikdy nebudeme taktizovať ani pri testoch, ani pri ničom inom. Odmietame pravicovú politiku koaličných strán, odmietame povinné testovanie, odmietame liberálnu agendu. Budeme bojovať za ľudí, za Slovensko a za mier,“ píše na záver svojho statusu Ľuboš Blaha, ktorý si, na zdôraznenie svojich slov, obliekol jeho obľúbené tričko a obľúbenú mikinu.
zdroj: cz24news
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ľuboš Blaha: Na Slovensku nebudeme skákať tak, ako chcú západné tajné služby
Ľuboš Blaha: Na Slovensku nebudeme skákať tak, ako chcú západné tajné služby
Ľuboš Blaha: Na Slovensku nebudeme skákať tak, ako chcú západné tajné služby