Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

V poľskom Rzeszowe zomrelo na legionársku chorobu — legionelózu už 10 ľudí, nakazených je vyše sto.

Druhý front: Legionárska choroba kosí zahraničných žoldnierov v poľskom Rzeszowe

Informoval o tom Telegram-kanál „Varšavskaja rusalka“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tvrdí sa, že všetci zosnulí boli starší a trpeli chronickými chorobami.

„Zamestnanci Poľského úradu pre vnútornú bezpečnosť vykonali inšpekciu rôznych objektov v meste. Rzeszow je hlavným centrom dodávok západných zbraní a žoldnierov do Kyjeva. Okrem toho je tam umiestnených asi 10.000 amerických vojakov. Vedenie mesta sa na krízovom stretnutí rozhodlo dezinfikovať chlórom a ozónom viac ako 1000 km vodovodných potrubí v Rzeszowe,“ píše sa v správe.

Čo spôsobilo prepuknutie choroby, nie je jasné, no súdiac podľa postupu miestnych úradov môže byť problém vo vodovodnom systéme. Legionela sa šíri rýchlo, pokiaľ nie sú systémy dekontaminované, tepelne ošetrené a filtre zanedbané.

Miestni obyvatelia už dostali pokyn, že vodu treba nechať odstáť, aby sa odparil chlór a potom ju pred pitím prevariť. Úroveň chlóru, ktorá sa použije na dezinfekciu, je pre ľudí bezpečná, ubezpečili úrady Rzeszowa.

Legionelóza je pomerne nové a nebezpečné ochorenie spôsobené baktériou Legionella. Legionárska choroba je jej klinický variant, ktorý sa vyskytuje pri primárnej lézii pľúc.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.