Ruský prezident Vladimír Putin v pondelok odcestoval do Minsku za svojim bieloruským náprotivkom Alexandrom Lukašenkom. Nečakane ho do Bieloruska odprevadil aj minister zahraničia Sergej Lavrov a hovorí sa aj o tom, že na rokovaní dorazí minister obrany Sergej Šojgu. To všetko podľa ukrajinských pozorovateľov značí, že sa Bielorusko čoskoro môže zapojiť do vojny.

V pondelok sa uskutoční už dlhšie plánovaná jednodňová pracovná návšteva ruského prezidenta Vladimíra Putina v Minsku. Putina do hlavného mesta Bieloruska napriek pôvodným plánom odprevadil aj minister zahraničia Sergej Lavrov, ako informuje ruská agentúra TASS.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov prišiel na bieloruské ministerstvo zahraničia, kde ho prijal minister zahraničia tejto republiky Sergej Alejnik,“ uvádza sa v správe zverejnenej v pondelok na kanáli Telegram ruského ministerstva zahraničia.
Ide o prvé stretnutie Lavrova a Alejnika, ktorý bol 13. decembra menovaný na čelo bieloruského ministerstva zahraničia po smrti Vladimíra Makeja. Dňa 14. decembra vraj už prebehol prvý telefonický rozhovor medzi Lavrovom a Alejnikom.
Alejnik a Lavrov podľa informácií tureckej agentúry Anadolu rokujú o boji proti západným sankciám a bilaterálnej spolupráci na medzinárodnom poli.
„Dotkli sa otázok obchodnej a hospodárskej spolupráce a realizácie spoločných projektov. Ministri sa dohodli na termíne konania spoločného zasadnutia kolégií ministerstiev zahraničných vecí. Je plánované na druhú polovicu januára 2023,“ uvádza bieloruské ministerstvo zahraničia.
Alejnik a Lavrov vraj zdôraznili nutnosť ďalšieho rozvoja bielorusko-ruskej spolupráce „tvárou v tvár bezprecedentnému vonkajšiemu tlaku v záujme zlepšenia blahobytu občanov oboch krajín.“
Po stretnutí oboch ministrov zahraničných vecí nasleduje schôdza prezidentov Vladimíra Putina a Alexandra Lukašenka. Rokovania sa podľa niektorých informácií majú zúčastniť aj ministri obrany, za Bielorusko Viktor Chrenin a za Rusko Sergej Šojgu.
Podľa amerického inštitútu vojny ISW a veliteľa ukrajinských kombinovaných síl Serhija Najeva je schôdza dokladom, že Bielorusko je pripravené zapojiť sa do bojov na Ukrajine. A to aj vzhľadom na informácie, že z 90% percent dokončilo overovanie registračných údajov u mužov povinných vojenskou službou, čo je posledný krok k vyhláseniu mobilizácie, ako píše server Novinky.cz.
hlavnydennik.sk
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Lavrov, Putin a Šojgu. Včera dorazili ruské špičky do Bieloruska
Lavrov, Putin a Šojgu. Včera dorazili ruské špičky do Bieloruska
Lavrov, Putin a Šojgu. Včera dorazili ruské špičky do Bieloruska