Ľuboš Blaha (SMER-SD) opäť to zhrnul bez prikrášlenia.

Igor Matovič mi už pripadá ako také hnilé jablko slovenskej politiky. Všetkým smrdí, nikto ho nechce, ale celá vláda okolo neho lieta ako vinné mušky a nevedia s ním nič urobiť.
- Práve som si vypočul Richarda Sulíka na Slovenskom rozhlase a ten ani neskrýval, že sa za neho hanbí ako pes. A vraj ho bude „riešiť“ premiér Heger, že je to jeho problém.
- Oni si toho Matoviča presúvajú, ako keby sa už pri ňom nevedeli ani nadýchnuť. Každý cíti, že mu to nahnedlé ovocie v ruke zapácha, ale nikto to nevie zahodiť do koša. Toto je už zhruba rok hlavnou témou slovenskej politiky.
- Otvorte si oči, vážení. Matovič nespadol z nebies. Nebyť SaS, nikdy by nestál na čele vlády. Nebyť prezidentky Čaputovej, nebol by minister financií. Môžete za neho všetci.
- A vyhovárať sa na Eduarda Hegera, že ho „vyrieši“ – nedajte sa vysmiať. Veď Heger je len Matovičova sekretárka. Jediné, čo Matovičovi povie medzi štyrmi očami, je – áno, pane.
- Matovič je samozrejme zodpovedný aj za spackaný nákup Sputniku. Normálny človek by Sputnik nakúpil, zaplatil a dal ním očkovať Slovákov. Matovič ho nakúpil, nezaplatil a dal ho morčatám.
- Ale opakujem – celá táto blamáž nie je iba vinou Matoviča. Dnes aj Sulík v priamom prenose potvrdil, že Baťovej výrok o Sputniku bol čisto politický. A to si predsa úradníčka nemôže dovoliť.
- A keď takáto nehoráznosť zaznie, tak je povinnosťou politických elít ospravedlniť sa Rusku za rusofóbnu úradníčku, uviesť veci na pravú mieru a vyhlásiť do sveta toto:
- Vážení partneri vo svete, u nás fakt veda nefunguje tak, že si cuciame veci z prstu, to len uletela jedna lekárnička, áno, urobila hanbu slovenskej vede – sorry za to.
- Jasné, že Zuzana Baťová nemohla vedieť, aký Sputnik majú v 40 krajinách, skúmala maximálne tak tri, čiže s vedou ani empirickým skúmaním jej bludy nemali nič spoločné. Prepáčte, bolo to zlyhanie, Sputnik je samozrejme v poriadku.
- Toto malo zaznieť od prezidentky Čaputovej. Namiesto toho Baťovej doniesla kyticu. Pre Rusov to mohla byť posledná kvapka – a celkom pochopiteľne. Urážajú ich, nezaplatia, vedú voči nim ideologickú vojnu – len preto, že chceli pomôcť… Takúto máme prezidentku. Takéhoto máme lídra koalície.
- A namiesto toho, aby sme od Baťovej ako od údajnej vedkyne očakávali viac než protiruskú propagandu, tak sa sfanatizované liberálne decká vydajú na „fakľový pochod“ na ŠÚKL – pardon, kyticový pochod.
- PS-Jugend si zavolá 50 kamier na úplne „spontánne“ a „diskrétne“ odovzdanie kvetinky riaditeľke Baťovej. Žiadna politika, číra láska. No chápete – ideš si len tak po ulici a odrazu ti náhle napadne, že odnesieš kvetinu na ŠÚKL.
- A tak ju v zatvorenom kvetinárstve kúpiš, porušíš všetky Mikasove vyhlášky o zhromažďovaní, zapózuješ pred kamerami a potom sa veselo tváriš, že to bol bola číra spontaneita a celé to zariadil sám vesmír.
- Rozmýšľam, či sa niekde už netlačia odznačiky All for Baťová. Jasné, že toto je celé len politická hra. Tu nejde o Baťovú. A vlastne ani o Matoviča. Tu ide o to, kopnúť si do Ruska a do Sputniku.
- Matovič je hnilé jablko slovenskej politiky. Lenže problém je, že takýchto hnilých jabĺk tu máme viac – a úplne najviac hniloby cítiť z liberálnej kaviarne. A z istého paláca, ktorý sa čoraz viac premieňa na baštu liberalizmu a rusofóbie.
zdroj: dav dva
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Už od 1 € • jednorazovo
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ľ. Blaha: Rozmýšľam, či sa už netlačia odznačiky All for Baťová
Ľ. Blaha: Rozmýšľam, či sa už netlačia odznačiky All for Baťová
Ľ. Blaha: Rozmýšľam, či sa už netlačia odznačiky All for Baťová