Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Foto: fb ĽB

Vážený pán premiér Matovič,

prosím, pozrite sa tento graf. Je to aktuálna štatistika Medzinárodného menového fondu, ktorú uverejnil Laco Kamenický.

 1. Hľadajte Slovenskú republiku a varujem vás – budete musieť hlavu skloniť úplne dole. Podľa tejto štatistiky je Slovensko spolu s Rumunskom na chvoste európskych krajín z hľadiska pomoci ľuďom v pandémii.
 2. Toto je škandál. Toto neobkecáte. Toto je jasný dôkaz, že nielenže im beriete prácu, nielenže im beriete živobytie, nielenže ich nútite sa testovať vašimi pokútnymi testmi, ale čo je horšie – vy nie ste schopný dať im aspoň základnú sociálnu kompenzáciu.
 3. Vy ich chcete doslova zruinovať a vyhladovať. Toto je taká hanba, že už len pre toto by mala Vaša vláda okamžite odstúpiť.
 4. Viete, keby ste v boji s pandémiou radšej poslúchali odborníkov, ľudia by ani necekli. Keby ste sa národu ospravedlnili za to, že ste v lete zlyhali, tak by vám možno niektorí aj odpustili.
 5. Keby ste konečne priznali, že toto celé je vaša chyba, lebo ste ako premiér v lete zlyhali – možno by vás dnes bral niekto vážne. Ako chlapa. Lebo zatiaľ to dávate na malé rozmaznané decko, ktoré rozbilo okno a ukazuje prstom na všetkých naokolo. Takto sa nespráva líder.
 6. Keby ste namiesto hľadania vnútorného nepriateľa a šírenia hejtu na každého, kto má iný názor, vyzývali k jednote a k zmieru. Keby ste tu nerobili z každého, kto spochybní vaše kroky, „popierača“ a „konšpirátora“, možno by ste nepôsobili ako diktátor.
 7. Premiér nemá šíriť v takýchto krízových chvíľach nenávisť voči vlastným občanom – premiér ma situáciu upokojovať, nie eskalovať.
 8. Keby ste ľudí nenútili ísť na celoplošné testovanie a dali im možnosť PN-ky či OČR-ky, ukázali by ste, že nie ste úplný tyran. Ak podľa vášho názoru aj tak ľudia na vaše testy chodia radi a dobrovoľne, tak prečo sa im takto vyhrážate.
 9. Zasa len potvrdzujete, že vám nezáleží na Slovákoch, ale len na tej vašej nezmyselnej maškaráde, ktorou sa chcete pochváliť Angele Merkelovej. Pán premiér, nepomôže – ona vás má aj tak za hlupáčika.
 10. Nepomôže slivkový koláč. Ani to, že zo Slovenska urobíte pokusné laboratórium. Vždy jej budete na smiech. Van tajm aj neks tajm. Vždy.
 11. Mohli ste sa v týchto ťažkých chvíľach pre Slovensko ukázať ako premiér, čo spája, čo upokojuje, čo racionálne nasleduje odporúčania odborníkov. Ľudia by pochopili všetko, ak by videli lídra, ktorý chce chrániť verejné zdravie a zároveň im kompenzuje, čo im berie.
 12. Ale oni vidia marktetingového cirkusanta, ktorý na každej tlačovke na niekoho kydá, vyhovára sa, vyhráža sa a vyvoláva konflikt. A potom ešte na ľudí naženie armádu a nechá sa svojich ministrov predvádzať vo vojenských uniformách, ako keby sme boli nejaká latinskoamerická diktatúra a krajinu ovládala junta.
 13. Nijako neskrývate, že zneužívate bezpečnostné zložky. Ukazujete prstom a polícia poslušne zatvára ľudí. Z kriminálu ste si urobili politický prostriedok. Vyhrážate sa, kosíte, zatvárate.
 14. Zastrašujete prokurátorov, zastrašujete sudcov – nikto sa vám nesmie vzoprieť. Správate sa ako typický diktátor. Od prvého dňa, čo ste v úrade, iba zastrašujete ľudí. Núdzový stav vám dal do rúk diktátorské právomoci a vám sa to zapáčilo.
 15. Malý zakomplexovaný trnavský podvodníček je zrazu veľký diktátor, ktorý môže cvičiť so Slovenskom. Mňačko to opísal presne – Ako chutí moc.
 16. Ste ako ten zohyzdený Glum z Pána prsteňov – tak veľmi ste túžil po moci, až vás to úplne znetvorilo. Zvnútra aj zvonku. Pozrite sa do zrkadla – meníte sa na ľudskú príšeru. Srší z vás zlo a nenávisť.
 17. Prosím aspoň o jedno. Nájdite v sebe posledné zvyšky ľudskosti. Nemstite sa na bežných ľuďoch. Na obyčajných robotníkoch, zamestnancoch, živnostníkoch, malých obchodníkoch. Pomôžte im. Nenúťte ich ísť do domáceho väzenia bez kompenzácií. Neberte im posledné zvyšky slobody.
 18. Okej, svoj kšeft ste si urobili, 50 miliónov ste poslali „domov“, vaše rychlotestíky sú na Slovensku – z marketingových dôvodov túto šou musíte urobiť, tak aspoň prestaňte trestať ľudí, čo sa nechcú ísť nechať nakaziť.
 19. Pomôžte ľuďom. Nie rečami, ale reálne. Ešte raz sa pozrite na tento graf a plačte, ako len vy viete. Toto je vizitka vašej vlády – nechali ste v tom ľudí vymáchať sa samých. Nijako im nepomáhate. Pozrite sa, koľko pomáhajú iné krajiny a prebuďte sa!
 20. Nedá sa bojovať s pandémiou tak, že vyhladujeme ľudí – toto je náš základný sociálnodemokratický postoj. Vaša vláda vie len brať, no nedokáže dávať. Môžete si vymýšľať, môžete sa prezliekať do skafandrov, môžete na ľudí fúkať propagandistický práškový cukor – ale čísla nepustia.
 21. Zlyhali ste medicínsky, zlyhali ste politicky a čo je najhoršie, zlyhali ste sociálne. Ľudí ste hodili cez palubu. Za toto zaplatíte. To vám môžem sľúbiť.

Zdroj: fb Ľuboš Blaha

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d