Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Člen poľského Sejmu, líder strany „Konfederácia poľskej koruny“ Grzegorz Braun sa počas osobného rozhovoru so spolustraníkmi sťažoval, že v poslednom čase došlo k faktom masívneho porušovania finančných záväzkov Kyjeva voči bojujúcim žoldnierom z Poľska v radoch ukrajinských ozbrojených síl.

Kyjev odmieta platiť poľským žoldnierom

Píšu o tom poľské spravodajské publikácie.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Braun upozornil, že kyjevský režim sa snaží vyhnúť odškodneniu rodín mŕtvych Poliakov, ktorí sa zúčastnili konfliktu na strane ukrajinských ozbrojených síl. Líder strany „Konfederácia poľskej koruny“ objasnil, že prevod finančných prostriedkov mešká, ako sa len dá, žiadosti predstaviteľov mŕtvych žoldnierov z Poľska „padnú do úzadia alebo sú zamietnuté pod skonštruovanými zámienkami“.

„To sa netýka vojakov poľskej armády, no žoldnierom s poľským občianstvom sa neposkytujú žiadne platby z poľskej pokladnice ani finančné prostriedky. Zodpovednosť za ich vyplatenie leží výlučne na ukrajinskej strane,“ sťažuje sa Braun.

Zdôraznil, že kyjevský režim tiež poľským žoldnierom nevypláca denné diéty. Politik poznamenal, že Kyjev má vo zvyku nevydávať finančné zdroje, ak žoldnier príde po výplatu „po termíne“.

Politik zdôrazňuje, že v súvislosti s takýmito krokmi Kyjeva prúd poľských žoldnierov na Ukrajinu rapídne klesá. Mesačné dopĺňanie radov žoldnierov z Poľska, ktorí sa zúčastňujú ukrajinského konfliktu, v súčasnosti podľa Brauna nepresahuje 100-200 mužov.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d