Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Táto malá pitva progresivisticko-feministického filmového demikátu Terezy Nvotovej s povrchným popraškom etno thrileru vznikla až potom ako cenu ministerky kultúry SR Silvie Hroncovej za rok 2022 získala v utorok večer aj Teraza Nvotová (35). Opäť sa ukazuje, že kultúrna vojna, ktorú rozpútali neomarxistickí progresícvi, zasiahla už aj Slovensko.

Údajne „za výnimočný prínos v oblasti audiovízie s prihliadnutím na film Svetlonoc, ktorý ocenili na festivale v Locarne“. Faktom je, že v Locarne udeľujú cenu začínajúcim režisérom. Nvotovej politicky angažovaný film Mečiar (2013) by ešte na žiadnu cenu, okrem štvrtej cenovej bratislavskej kaviarne asi nemal, tak to dali na ideologicky, progresívne a feministicky až lesbicky angažovanú snímku Svetlonoc.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Progresívci sa vzájomne podporujú, aj si udeľujú rôzne ceny či vyznamenania, to je známy fakt a taktika vyrábania „lepšoľudí“, “osobností” či “expertov”.

Ak by liberálni progresívci mali nejakú svoju komisiu a cenu nejakej sorošovskej nadácie, proti gustu by žiaden dišputát nebol. Ale rezort kultúry je už iná káva, aj úroveň. Tak sa pozrime, za čo udeľuje ministerstvo ceny. Vlastne stačilo zahraničné ocenenie, aby sme „vyspelý Západ“ opäť slepo nasledovali.

Keďže sa divák v tom neusporiadanom chaose Svetlonoci stráca, umelecké nedostatky neznámeho posolstva s náznakom liberálnej lesbickej lásky a nechápavosti pokroku slovenskými dedinskými „buranmi“, žijúcimi podľa asociácií v ich strnulých konzervatívnych stereotypoch, všetky tie náhodne poskladané ingrediencie filmového guľášu musela chuťovkou preraziť až osvedčená klišé filmová vegeta – mystika.

Tá však skôr pôsobí ako nechápavosť javov a neschopnosť vidieť naturálnu realitu prírodných zákonov, ktoré by chcela Nvotová na progresívca meniť, poprípade očierniť, lebo veď „svetlonoc“.

Inak povedané, svitanie nových, progresívno-feministických zajtrajškov ako predvoj vlny rodovej agendy, čo mohlo skôr dojmami ako zmyslami nadchnúť iba zopár znudených zhýralcov bratislavskej či akejkoľvek inej svetoobčianskej kaviarne, aj keď progresivistický pokrok Nvotová nedala až na hulváta, ale dala mu punc surrealististického oslobodenia liberálnej mysle, aj sexuality zamotanej do mystických úletov, presne podľa neomarxistického manuálu sexuálnej revolúcie… k novým svetlým zajtraškom, čiže „budúcnosti“.

Vo filme môžeme plasticky vidieť dva svety, kde ľudia v Nvotovej bubline nedokážu prijať nielen spoločenské, ale ani fyzikálne a biologické zákonitosti.

Preto sa utiekajú o pomoc k mystickej fantastike, kde je všetko liberálne možné, lebo veď, ak Boh neexistuje, všetko je pre kultúrnych komunistov Západu (neomarxistov) dovolené. Skutočne?

Moja otázka na telo úradníckej ministerky je, či tieto úlety hľadajúcej sa mladej režisérky stoja za prejav ohodnotenia „výnimočných umeleckých, tvorivých a interpretačných počinov“, alebo či ide zas len o recipročnú agnažovanosť vedenia rezortu kultúry v trende nových ideologických naratívov. Ostatne, rezort kultúry na filme dokonca participoval, takže si tak trochu prihrial vlastnú polievočku a zakryl chrbát prípadnej kritiky za vynaložené financie.

Ak komunisti vymysleli stranícku tlač, tak progresívci vynašli ideologickú audiovíziu. Všetko ostatné, vrátane oceňovania je ako z jednej genetickej matrice, vrátane štylizovania sa do čela „pokroku“, o ktorom sú zas presvedčení len tí, ktorí ho rovnako agilne a angažovane pretláčajú. Napriek odporu nezideologizovanej normálnej väčšiny.

Rafael Rafaj

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: