Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

21. decembra prichádza KRAČUN. Z roka na rok prináša starec Kračun svoju tvrdú skúšku na človeka a každý rok máme šancu ju dokonale zložiť. Najkratší deň a zároveň najdlhšia noc v roku. Podľa Slovanov, práve v noci na Karčuna sa odohráva veľká bitka medzi Dobrom a Zlom, Svetlom a Temnotou. Dobro a svetlo pre našich Predkov symbolizoval Koljada – Nové Slnko. Počas tohto obdobia staré slnko umiera a berie so sebou všetko, čo je zastarané a nepotrebné. Tento čas je vhodný NA praktiky očisty, odpustenia a opustenia všetkého, čo narúša život. Toto je čas sprevádzaný čistotou myšlienok, slov a skutkov. Treba sa rozlúčiť bez ľútosti, aby sme sa stretli s novozrodeným Slnkom, treba vstúpiť do nového ročného cyklu bez mŕtvej váhy na našich pleciach. Na Kračuna prichádzajú duše Predkov, aby zistili, ako žili ich Potomkovia:  či podľa Pravdy alebo podľa Krivdy.

Čo robili naši Predkovia pred Kračunom? :

  • Dva týždne pred Kračúnom je čas splatiť dlhy…
  • Upratoval sa celý dom
  • Predkovia vykonávali Kúpeľ – umýva, čistí a posilňuje telo, dušu a ducha.
  • Zbavovali myseľ od negativity
  • Čistili si amulety

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Budte v zdRAví a RAdosti bRAt i sestRA v kruhu svojej RODiny.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

4 min read
4 min read
4 min read
4 min read
%d